Musick Magazine

Metal Magazine

Recenzja: Feto In Fetus – Condemned To The Torture

2013, Black Team Media Rec / Greek Lungs Rec.

FETO IN FETUS to już na tyle znana i uznana marka na naszej scenie brutalnego wymiotu, że po tę płytę sięgałem na zupełnym luzie, będąc spokojnym o efekt końcowy. I nie zawiodłem się, bo te niewiele ponad 30 minut muzyki to death/grind na najwyższym poziomie. I nie mam na myśli jedynie naszej krajowej sceny. Wydaje mi się, że większość kapel z zachodu, parających się na co dzień tego typu muzyką, mogłaby za muzykami FIF instrumenty nosić.

Brzmieniowo również jest świetnie. Każdy z tych numerów to naprawdę soczysty kawał mięsa, który powali na glebę nawet najtwardszego zawodnika. Superprecyzyjne blasty mieszają się tu z nielicznymi zwolnieniami w taki sposób, że czapki z głów. Również technika muzyków FETO IN FETUS jest bardzo bliska tej, jaką posiadają muzycy SUFFOCATION, CEPHALIC CARNAGE czy też NASUM. Z tego rodzaju muzyką mam zawsze problem, bo zazwyczaj po kilku minutach jestem po prostu znużony. Tu jest inaczej, bo dzieje się tyle, że nie ma czasu na nudę! Na tej płycie nie ma po prostu ani chwili wytchnienia, a każdy numer to potencjalny death/grindowy hit, bo pomimo cholernej intensywności i brutalności, te numery są niezwykle melodyjne (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

Mam tylko nadzieję, że dzięki “Condemned to the Torture” ten do tej pory niedoceniany band, zostanie właściwie przyjęty, co zaowocuje dla nich większą liczbą koncertów i szumu medialnego, jaki im się bez wątpienia należy. 18 numerów zawartych na tym bardzo ładnie wydanym digi, to na pewno jedna z najlepszych pozycji w gatunku, które ukazały się w 2013 roku. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości!

Ocena: 7/10
Autor: Levi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *