Musick Magazine

Metal Magazine

Wywiad: Incantation – o ile będziecie bluźnić dalej, my będziemy dla Was grać!

Mamy wspólną wizję tego, jak powinien brzmieć Metal Śmierci w wykonaniu INCANTATION. No i przede wszystkim jesteśmy przyjaciółmi, a nie tylko zespołem. Czujemy się prędzej jak młodzi kolesie, zaczynający granie, niż czterech dziadów chodzących do pracy i to słychać w najnowszych utworach, a starsze kawałki też dawno nie brzmiały tak doskonale.

Już 16 listopada w poznańskim klubie “U Bazyla” na swoim jedynym w tym roku koncercie w Polsce pojawią się weterani amerykańskiej sceny death metalowej z INCANTATION, wspierani przez RAGNAROK, FORGOTTEN TOMB oraz EXMORTUM. Zanim to nastąpi, zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z liderem formacji Johnem McEntee oraz perkusistą Kyle`m Severnem.

Wizyty Incantation na Starym Kontynencie są zwykle wielkim świętem dla fanów. W przeciwieństwie do innych rodaków, nie gracie tu zbyt często.

John ? Chcemy, żeby każda trasa w Europie była naprawdę dużym wydarzeniem. Wiele kapel gra w tych samych miejscach co roku lub nawet częściej ? dla mnie to za dużo. My z kolei wolimy chwilę poczekać i upewnić się, że możemy dać fanom show na wysokim poziomie i oczywiście zróżnicowaną setlistę.

Kyle ? Zdecydowanie za każdym razem chcemy, aby było to coś specjalnego i miało znaczenie, nie tylko dla nas, ale i dla fanów. Kiedy więc odwiedzamy Europę, chcemy dać słuchaczom naprawdę dobre widowisko, a tym samym zachęcić do przybycia na koncert. Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawimy się w okolicy po raz kolejny.

Skład na “Vanquish In Vengeance” jest prawdopodobnie jednym z najmocniejszych w waszej karierze. Wydaje się, że w końcu wszystkich jednoczy ten sam cel.

John ? Dokładnie tak. W tym składzie pracuje się świetnie i bardzo kreatywnie. Narezcie jesteśmy z stanie stworzyć najcięższą, najbardziej chorą i ekstremalną muzykę w naszej karierze. Sądzę, że wszyscy odnoszą takie wrażenie i są zadowoleni ze współpracy w tym właśnie składzie.

Kyle ? Tak jest, mamy wspólną wizję tego, jak powinien brzmieć Metal Śmierci w wykonaniu INCANTATION. No i przede wszystkim jesteśmy przyjaciółmi, a nie tylko zespołem. Czujemy się prędzej jak młodzi kolesie, zaczynający granie, niż czterech dziadów chodzących do pracy i to słychać w najnowszych utworach, a starsze kawałki też dawno nie brzmiały tak doskonale.

No to jaki przygotowaliście repertuar? Poza utworami z “Vanquish In Vengeance” usłyszymy jakieś zamierzchłe hymny?

John ? Oczywiście nie będziemy zdradzać tego przed trasą, ale zapewniam, że to będzie bardzo zróżnicowany set. Naturalnie piosenki z “Vanquish…” znajdą swoje miejsce, ale przygotowaliśmy też wiele takich, których nie graliśmy bardzo długo na żywo, a niektórych europejscy maniacy nigdy nie mieli okazji usłyszeć. To ukłon w stronę naszych wiernych, długoletnich fanów. Myślę, że nikt nie będzie zawiedziony po wyjściu z koncertu.

Kyle ? Dyskutowaliśmy nad wieloma kawałkami. Zagramy też takie, których moglibyście się nie spodziewać, a które rzucą na kolana. Utwory z najnowszej płyty również wypełnią znaczną część setu, bo przecież reakcje po premierze były bardzo dobre.

Podobno pracujecie już nad nowym materiałem.

John ? Jasne, już od dłuższego czasu i nie możemy doczekać się wejścia do studia. Na obecną chwilę będzie to styczeń bądź luty. Jest to moim zdaniem bardzo dobry materiał, stworzony przez nas wszystkich i poza oczywiście miażdżącym Metalem Śmierci wpletliśmy tam wiele ciekawych pomysłów. Dla mnie to zaszczyt móc pracować z pozostałą trójką i kolejnym albumem na pewno nie spuścimy z tonu.

Kyle ? W zasadzie nie przestaliśmy pisać od czasu “Vanquish…”. Jak tylko wrócimy z Europy, nadamy utworom ostateczny szlif i uderzamy do studia.

INCANTATION ma oddane rzesze maniaków. Kilka słów, by zagrzać ich do walki pod sceną?

John ? Po prostu dziękujemy za absolutne wsparcie przez cały ten czas. Nie możemy doczekać się trasy. Przygotowaliśmy tak dużo kawałków, że jesteśmy w stanie każdego wieczoru zagrać inny set. W ten sposób każdy z koncertów możemy uczynić wyjątkowym, oczywiście z Waszą pomocą! Hail the goat!

Kyle ? Bądźcie nadal oddani pierdolonemu Metalowi Śmierci! Jesteście z nami od ponad 20 lat i o ile będziecie bluźnić dalej, my będziemy dla Was grać! 666

materiały promocyjne Listenable Records

Photos: Black Arts Media –  SecretsOfTheBlackArts.com
For more info visit:
Band site : www.incantation.com/
Myspace : www.myspace.com/incantation
Facebook : www.facebook.com/pages/Incantation-Official-fan-page/145898702095825

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *