NOWY NUMER!

Musick Magazine nr 24

Kup w naszym Sklepie lub na Allegro!

Newsletter
October Tide i Demonical na trzech koncertach w Polsce.

Polecamy zbliżające się koncerty Szwedów z October Tide Demonical. Wraz z fińskim Author przemierzą oni Europę w ramach trasy ‚Death Doom Darkness’. W Polsce zagrają w Poznaniu, Bielsko-Białej i Wrocławiu. Musick Magazine jest partnerem medialnym trasy.

Jesień to czas śmierci. Wraz z jej kalendarzowym początkiem, w Europie startuje trasa Death Doom Darkness Tour MMXVI. W jej ramach, October Tide i Demonical zagrają 25.09. w Poznaniu, 26.09. w Bielsku-Białej i 28.09. we Wrocławiu. Te dwie utytułowane szwedzkie załogi zapewnią polskim fanom idealne wprowadzenie do pory roku, gdy wszystko dookoła zdycha.

new_poster_dates_low-566x800

October Tide to zespół z historią sięgającą ponad dwóch dekad wstecz. Powołany do życia w 1994 przez Jonasa Renkse i Fredrika Norrmana z Katatonii, początkowo funkcjonował na zasadach jej siostrzanego side-projectu. W tym dwuosobowym składzie powstał debiutancki album, „Rain Without End” (1997), po wydaniu którego Renkse opuścił szeregi October Tide, zaś Norrman zdołał wydać pod tym szyldem jeszcze jedną płytę – „Grey Dawn” i zakończyć działalność. Po przeszło dziesięcioletniej przerwie, Szwedzi wrócili jako pełnoprawny zespół. Mimo nowego wieku, ich muzyka wciąż silnie odwołuje się do melodyjnego death/doom metalu rodem z najlepszego okresu Peaceville Records połowy lat 90. Ich wydany w kwietniu, piąty album „Winged Waltz” (Agonia) jest zarazem dowodem na to, że October Tide to dziś coś więcej niż gra na nostalgii. To emocje z potężną siłą rażenia, a byli i obecni członkowie takich załóg jak Centinex, Katatonia, Amon Amarth i Valkyria na pokładzie gwarantują, że nikomu nie będzie tego wieczoru do śmiechu.

Dla fanów: Katatonia, Paradise Lost, My Dying Bride, Opeth

„Sleepless Sun” (lyric video): https://www.youtube.com/watch?v=3dO5KILIxLY

Web: http://www.facebook.com/octobertideband

 

Żartów nie należy też spodziewać się ze strony Demonical, którzy od dziesięciu lat dumnie niosą sztandar deathmetalowego mroku. Co-headliner jesiennej trasy jest doskonale znany poznańskim maniakom Metalu Śmierci – nie tylko z wzorcowego podejścia do tej estetyki, lecz również              z upodobania do imprez z fanami. Wrześniowy koncert będzie doskonałą okazją, by oba te aspekty połączyć, a ostatni, wyjątkowo udany mini album „Black Flesh Redemption” (Agonia, 2015)            z pewnością trafi w gusta miłośników klasycznych dokonań Entombed, Grave i Dismember. Skål!

Dla fanów: Entombed, Dismember, Grave, Unleashed, Necrophobic

„To Become the Weapon” (oficjalne wideo): http://www.youtube.com/watch?v=RnTFYKaNrGM

Web: http://www.facebook.com/Demonicalofficial

Zestaw Death Doom Darkness Tour MMXVI uzupełni formacja Author, specjalizująca się w surowej, rdzennie fińskiej odmianie black metalu. Ostre jak brzytwa riffy, pierwotny groove i atawistyczna  ekspresja zapewnią odpowiednie stężenie siarki i Piekła na scenie. Debiutancki album Author,  „Lopun Alku”, ukaże się tego lata nakładem Naturmacht Productions. Pure Finnish Darkness!

Dla fanów: Satanic Warmaster, Baptism, Clandestine Blaze, Beherit

„Lopun Alku” (audio): http://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=d9hKkqxessU

Web: http://www.facebook.com/AuthorOfficial