NOWY NUMER!

Musick Magazine nr 32

Kup w naszym Sklepie lub na Allegro!

Newsletter
Znamy headlinera Asymmetry Festival 2016!

Asymmetry Festival po raz kolejny udowadnia, że jest ważnym miejscem na europejskiej mapie niezależnych, kameralnych festiwali muzycznych. To właśnie we wrocławskim klubie Firlej tworzy się trendy, prezentuje nowatorskich wykonawców, przekracza gatunkowe granice metalu, rocka, elektroniki, jazzu i folku.

Publiczność zawsze może liczyć na to, że zobaczy wyłącznie odważnych, unikalnych artystów, śmiało czerpiących z tradycji muzyki popularnej, stosujących najnowocześniejsze kompilacje brzmień.

Do line-upu tegorocznej edycji imprezy dołączyli właśnie:

Jesu/Sun Kil Moon – zeszłego lata Justin Broadrick (znany m.in. z Napalm Death, Godflesh, Jesu, Final) oraz Mark Kozelek (Red House Painters, Sun Kil Moon) ogłosili, że będą pracować nad wspólną płytą. Jesienią wydali dwa single ?America?s Most Wanted Mark Kozelek And John Dillinger? i ?Exodus?. W końcu w styczniu 2016 r. światło dzienne ujrzał album ?Jesu/Sun Kill Moon?. Rezultatem współpracy brytyjskiego eksperymentatora z amerykańskim indie-folkowym pieśniarzem jest niecodzienne, niezwykle poruszające zderzenie potężnych metalowych riff?ów z poetyckim, emocjonalnym wokalem. O krążku dziennikarz muzyczny, Bartek Chaciński, pisze:spora część płyty zbudowana jest na brzmieniach przypominających późne nagrania The Crazy Horse z Neilem Youngiem. Proste, wybrzmiewające swobodnie akordy przesterowanej gitary. Jeśli pojawiają się elektroniczne rytmy to też nie powinny być jakimś zaskoczeniem dla tych, którzy śledzą twórczość Sun Kil Moon. Co ciekawe, dwójkę charyzmatycznych artystów wsparli w studiu także Will Oldham, znany jako Bonnie ?Prince? Billy oraz Isaac Brock z Modest Muse, zespół Low oraz Rachel Goswell ze Slowdive. Jesu i Sun Kil Moon w lutym i marcu 2016 zagrali sześć koncertów z perkusistą Sonic Youth Steve?em Shelleyem, żeby wypromować swoje wspólne przedsięwzięcie.

Muzyka: www.soundcloud.com/theaudiomug/sun-kil-moon-jesu-exodus
Youtube: www.youtube.com/watch?v=4e1t3jUXmQQ
Facebook: www.facebook.com/pages/JesuSun-Kil-Moon/144143595923562?fref=ts

DIRGE – zespół powstał w 1994 roku w Paryżu. Z industrial-metalu, który wybuchł w pierwszej połowie lat 90. kapela powoli ewoluowała w kierunku bardziej nastrojowego i progresywnego grania, wiążąc się ze sceną post-metalową. W 2014 roku Dirge, poprzez renomowaną francuską wytwórnię Debemur Morti (Blut Aus Nord, Rosetta, Year Of No Light…), wydał swój szósty album ?Hyperion? uważany przez fanów grupy za najlepszy w dyskografii. Nagrania, które się na nim znalazły, przemycają zimne i zwiewne nitki swojego poprzednika, ?Elysian Magnetic Fields?, wirując pomiędzy zamglonymi wariacjami melancholii oraz mocnymi, jak i progresywnymi wariacjami.