Musick Magazine

Metal Magazine

Przedpremierowy odsłuch nowej płyty THE BLACK THUNDER!

Już 30 czerwca światło dzienne ujrzy nowy album pomorskiego, sludge/groove metalowego kwartetu THE BLACK THUNDER. Zespół wraca z płytą „Into the Darkness We All Fall”, która w porównaniu z debiutanckim „Visions in Black” z 2017 r. przynosi muzykę znacznie bardziej energetyczną, cięższą, a przede wszystkim – jak zresztą wskazuje sam tytuł krążka – o wiele mroczniejszą niż dotychczas. Oprawiona w świetną produkcję muzyczną oraz wyrafinowaną formę graficzną płyta zostanie wydana nakładem Defense Records i Mythrone Promotion.

Założenia towarzyszące  drugiemu longplayowi bytowian komentuje Szczepan, frontman zespołu:

– Po nagraniu i wydaniu pierwszej płyty nasze podejście się nieco zmieniło, poczuliśmy chęć zrobienia czegoś znacznie mniej melodyjnego. Okazało się, że taka stylistyka bardziej nam pasuje, przy czym nowe numery gra się o dziwo luźniej w porównaniu do tych już nagranych. Na „Into the Darkness We All Fall” jest więcej ciężaru, mroku, mniej r’n’rolla dla dziewczyn i na pewno więcej jest “nas” na tej płycie, a przynajmniej tak to czujemy. Wszystkie te wybory na czele z założoną melodyką numerów, a w zasadzie jej ograniczeniem, to nasze świadome ruchy, których brakowało nam przy wcześniejszych rzeczach. Nie odkryliśmy muzycznej ameryki, ale mamy nadzieję, że ewolucja i obrany kierunek będą słyszane na tej płycie nie tylko przez nas. Słowo dojrzała jest nieco oklepane, ale chyba taka właśnie jest ta płyta. Zresztą – sprawdźcie i oceńcie ja sami.

Zapraszamy do przedpremierowego odsłuchu płyty oraz lektury wywiadu z zespołem w najnowszym, 34 numerze naszego magazynu.

„Into the Darkness We All Fall” został zarejestrowany w Dobra 12 Studio w Białymstoku pod okiem Piotra Polaka, zaś oprawą graficzną albumu zajął się Adam Bejnarowicz (Tides From Nebula, Mag, Diuna – muzykografika.com). Płyta ukaże się w formie sześciopanelowego digipak CD,  ściśle limitowanego boxa z dodatkowymi atrakcjami oraz w formie cyfrowej.

Płytę można zamawiać bezpośrednio u wydawców, w sklepie internetowym metalshop.net.pl oraz w dobrych dystrybucjach muzycznych.

THE BLACK THUNDER
www.facebook.com/theblackthunderpl
www.instagram.com/theblackthunderpl
www.theblackthunder.bandcamp.com
www.youtube.com/channel/UCw7HJG41e8zcIMQqmYcnOXw

DEFENSE RECORDS
http://www.defensemerch.com
https://www.facebook.com/defensemerch
defensemerch@gmail.com

MYTHRONE PROMOTION
https://www.facebook.com/mythroneprom/
mythroneprom@gmail.com