Musick Magazine

Metal Magazine

Metalowa Wigilia 2019

Już tylko niecałe dwa miesiące dzielą nas od Metalowej Wigilii! 21 grudnia na scenie warszawskiej Progresji wystąpi Sólstafir, który zagra w całości materiał ze swojej trzeciej płyty – ?Köld?. Przed Islandczykami wystąpią: Primordial, Carpathian Forest, Infernal War i Arkona (pl).

21.12.2019 Progresja Music Zone
ul. Fort Wola 22 Warszawa
Start: godz. 17:00

Bilety:
-przedsprzedaż – 120 zł (Eventim, goout.net, progresja.com)
-w dniu koncertu – 140 zł

Start: godz. 17:00

Bilety kolekcjonerskie dostępne będą w dniu koncertu ?na bramce?. Będzie możliwość wymiany e-biletów na kolekcjonerskie – po zakończonej sprzedaży na bramce.

Zespoły:

Sólstafir – Muzyczny towar eksportowy Islandii. Zespół założony w 1995 w Reykjaviku ciągle ewoluował i rozwijał swoje charakterystyczne brzmienie. Grupa wydała sześć albumów, w tym świetnie przyjęte ?Ótta? i ?Svartir Sandar?. Do Polski wracają w ramach cyklu koncertów z okazji 10-lecia wydania płyty ?Köld?, którą zespół odegra w całości.

Link FB: https://www.facebook.com/solstafirice/

Primordial – Jedna z najbardziej popularnych irlandzkich grup metalowych. Ich muzyka łączy elementy pagan, black metalu i folku. Na Metalowej Wigilii wystapili już w 2015 roku. Zagrali wtedy kapitalny koncert – czas na powtórkę!

Link FB: https://www.facebook.com/primordialofficial/

Carpathian Forest – Kultowa black metalowa grupa powraca! Będzie to ich pierwszy koncert w Polsce po reaktywacji w 2017 roku. Jak się prezentują scenicznie na pewno wiedzą ci, którzy byli obecni na pamiętnym koncercie w studiu TVP w krakowskich Krzemionkach w 2004 roku.

Link FB: https://www.facebook.com/carpathianforest/

Infernal War – Prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjna i bezkompromisowa polska grupa black metalowa. Infernal War sieje nienawiść i zniszczenie od roku 1997. Zespół jest jednym z najlepszych polskich przedstawicieli blackowego undergroundu.

Link FB: https://www.facebook.com/infernalwarofficial/

Arkona – polski black metalowy zespół powstały w 1993 roku. Grupa nagrała 6 studyjnych albumów, a także wiele splitów i demek. Bez wątpienia jest to jeden z najważniejszych zespołów polskiego blackowego podziemia. Premiera ich najnowszej płyty już 13 grudnia!

Link FB: https://www.facebook.com/arkonahorde/

+++
Uwaga: Treści przekazywane przed i w trakcie koncertu zespołów mogą obrazić czyjeś uczucia religijne. Każda osoba kupująca bilet na to wydarzenie będzie tego świadoma i nie zamierza rościć pretensji o obrazę uczuć religijnych do zespołów oraz do organizatora koncertu.