Musick Magazine

Metal Magazine

GORYCZ: udostępnia nowy utwór ?Czarna Ciecz?

Następny utwór, ?Czarna Ciecz?, Goryczy z debiutanckiego albumu Piach jest dostępny do odsłuchu. Piach ukaże sie 2 listopada 2018 i preordery można już składać poprzez Pagan Records.

Słuchaj utworu ?Czarna Ciecz?:

Gorycz powstała w 2016 roku. Gitarzysta Przemek Grabowski opowiada:

?Gorycz powstała mniej więcej dwa lata temu. Tomek Kukliński, z którym grałem w Aeon – naszym pierwotnym zespole – zaproponował mi ponowne wspólne granie. Wojtek Błaszkowski i Krzysiek Górski z Non Opus Dei podchwycili to, chcąc pograć coś spontanicznie, bez założeń, i tak niezobowiązująco ruszyło. Nie mieliśmy żadnego konceptu na muzykę. Nie chcieliśmy i nie chcemy nikomu niczego udowadniać, chcieliśmy być wolni i tak bawiliśmy się razem dźwiękami przez kilkanaście miesięcy, czego efektem jest płyta: Piach.?

?Piach w kontekście tekstów na płytę jest słowem definitywnym, jest koniecznością, z którą musimy się oswoić jako ludzie. Sporo tego w tekstach Tomka. Muzyka z kolei powstawała różnorako – czasem przynosiłem riffy na próby i wspólnie je aranżowaliśmy, innym razem Wojtek zaczynał grać jakiś klimatyczny puls i nagle pojawiał się fundament jakiegoś utworu. Czasami rejestrowaliśmy na próbach nasze improwizacje, by następnie przekształcić je w prowadzące riffy utworów.?

Album został nagrany w Warszawie w Nebula Studio z Tomkiem Stołowskim (Tides From Nebula). Całość została zmiksowana i zmasterowana przez Haldora Grunberg w Satanic Audio (Behemoth, Thaw, Sunnata). Odpowiedzialny za okładkę i layout jest Przemek Grabowski.

PRE-ORDER: https://tinyurl.com/y9tk2h86

GORYCZ:
Wojtek Błaszkowski – Drums
Krzysiek Górski – Bass
Przemek Grabowski – Guitars
Tomek Kukliński – Vocals

GORYCZ online
Facebook
Bandcamp

Records online
Website
Bandcamp
Facebook
Twitter