Musick Magazine

Metal Magazine

CORPSE GARDEN: Nowa płyta IAO 269 dostępna do odsłuchu

Trzeci album zespołu death metalowego Corpse Garden z Kostaryki, zatytułowany IAO 269 jest dostępny w całości do odsłuchu dzięki uprzejmości Invisible Oranges i Musick Magazine. Płyta ukaże się w 24 listopada 2017 w formacie CD, MC i Digital nakładem Godz ov War Productions. Album można zamawiać teraz w sklepie wytwórni.

Corpse Garden w naturalny, a zarazem dość odważny sposób poszerza swoje muzyczne horyzonty i prezentuje na ?IAO 269? bardziej niż dotąd awangardowe i eksperymentalne, wręcz dysonansowe podejście do death metalu. Gitarzysta Federico Gutiérrez uzasadnia mocno wyczuwalny progres: ?muzyka jest zawsze odpowiedzią na to, co odczuwamy w momencie jej powstania. To jest przedłużenie naszych uczuć i emocji?. Album powstawał pod silnym wpływem różnych rodzajów muzyki, której członkowie zespołu słuchają w ostatnim czasie, gdzie nie zabrakło miejsca na krautrock, post-punk z lat 70ych i 80ych czy szeroko rozumiany ambient.

Nagraniem, miksem i masteringiem “IAO 269” zajął się Colin Marston (Gorguts, Krallice) w nowojorskim Menegroth, The Thousand Caves Studio, w styczniu 2017 roku.

Corpse Garden online:
Facebook
Bandcamp
Instagram
YouTube

Godz ov War Productions online:
Website
Bandcamp
Facebook
Soundcloud
YouTube