Musick Magazine

Metal Magazine

Akustyczny koncert Amenra już 20 lutego w Warszawie

Post-rock PL ma przyjemność zaprosić na wyjątkowy koncert Amenra. Belgijski zespół 20 lutego w Progresja Music Zone zaprezentuje akustyczny set z materiałem, który znalazł się na albumie ?Alive? i EP-ce ?Afterlife?.

AMENRA (post-metal/sludge/Belgia)
https://www.facebook.com/churchofra/

Belgijski gigant to jeden z najlepszych, najbardziej charakterystycznych i cenionych zespołów w klimatach post-metal/sludge. Muzycy z Kortrijk od siedemnastu lat dzielnie wydeptują nowe ścieżki w uprawianych przez siebie gatunkach muzycznych zyskując miano jednego z najważniejszych europejskich zespołów szeroko pojętej muzyki post-rockowej i metalowej.

Mają na koncie pięć albumów – pięć muzycznych odsłon z cyklu Mass – charakteryzujących się dużym muzycznym ciężarem opartym na budujących napięcie gitarach i emocjami wręcz kipiącymi z niespokojnego, wręcz panicznego, wokalu. Koncerty Amenra to muzyczne rytuały – dźwięk, atmosfera, wymowne wizualizacje.

Po wydaniu w kwietniu 2016 roku albumu “Alive”, będącego zbiorem akustycznych wersji i wykonań własnych utworów (plus dwa covery), zespół na festiwalu Roadburn zaprezentował go na żywo tworząc niesamowite widowisko.

Amenra w wersji akustycznej prezentuje swoją twórczość jeszcze bardziej bezpośrednio, a zarazem intymnie i delikatnie. Warszawski koncert jest jednym z zaledwie kilkunastu na akustycznej trasie, po której zespół ma wrócić do regularnego, “elektrycznego” grania. Tego wydarzenia nie można przegapić!

20.02.2017 (poniedziałek)
Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22)
Bilety:
65 PLN – Bilety24.pl – bit.ly/amenrawwa
70 PLN (kolekcjonerskie) – Progresja.com – bit.ly/amenrakolekcjonerskie
70 PLN – ebilet.pl (bit.ly/2cswvSy), Eventim.pl (bit.ly/2d3JtY6) i w salonach EMPIK w całym kraju
80 PLN – w dniu koncertu