Musick Magazine

Metal Magazine

Premierowy stream utworu “Stay” od Disperse

10 lutego 2017 roku na półki sklepowe trafi najnowszy album formacji Disperse – “Foreword”. Jednak już dziś fani grupy mogą zapoznać się z piosenką “Stay”. Przy okazji wydawca, firma Season of Mist, podzielił się okładką i tracklistą nadchodzącego krążka

O swoim najświeższym utworze postanowił wypowiedzieć się sam zespół: “Jedno z naszych pierwszych nagrań demo na nowy album przekształciło się ostatecznie w ‘Stay”. Piosenka ta obraca się wokół zaufania i pozostawania wiernym sobie, nie zależnie od wszystkiego. Jest także poświęcona możliwościom: tym, z których korzystamy i tym, które przegapiamy. ‘Stay’ podejmuje także problem ponownego odkrywania piękna w miejscach, które przestaliśmy dostrzegać. A jeśli chodzi o cały album, to postanowiliśmy go zadedykować mamie Rafała (wokalisty i klawiszowca zespołu – dop. red.), która odeszła w zeszłym roku – i ten pierwszy kawałek jest przede wszystkim dedykacją”.

Krążek “Foreword” pojawi się w sprzedaży 10 lutego 2017 roku. Będzie on dostępny zarówno na CD (digipack), jak i na winylu.

Tracklista:

1. Stay
2. Surrender
3. Bubbles
4. Tomorrow
5. Tether
6. Sleeping Ivy
7. Does It Matter How Far?
8. Foreword
9. Neon
10. Gabriel
11. Kites