Musick Magazine

Metal Magazine

Wznowienia dwóch pierwszych płyt Amon Amarth na winylu

Wytwórnia Metal Blade zapowiedziała wznowienie dwóch albumów Amon Amarth na winylu. Na czarnej płycie pojawią się “Once Sent from the Golden Hall” oraz “The Avenger”.

Wybór obu krążków nie jest oczywiście przypadkowy: to (odpowiednio) pierwsze i drugie pełnoprawne wydawnictwo Szwedów. Obie płyty ukażą się na 180-gramowych winylach. Co ciekawe, wydawca przygotuje nie tylko tradycyjne czarne płyty, ale i ściśle limitowane wersje różniące się od siebie kolorem. Warto dodać, że wydawnictwa uzupełnią dwustronny plakat o wymiarach 60 x 60 cm oraz wkładki; całość zostanie zapakowana do ciężkich, 400-gramowych kartonów.

Jak deklaruje wytwórnia Metal Blade, w przyszłości wydane zostaną reedycje pozostałych dzieł sygnowanych przez Amon Amarth. Póki co wiadomo jedynie, że katalog będzie wznawiany chronologicznie, nieznane są zaś daty premier poszczególnych albumów. Dla kolekcjonerów istotny powinien być fakt, że wydawca już przygotował specjalny box, w którym będzie można umieszczać kolejne nagrania.

Once Sent from the Golden Hall” oraz “The Avenger” trafią ponownie na półki sklepowe 27 stycznia 2017 roku. Zamówienia przedpremierowe można składać TUTAJ.