Musick Magazine

Metal Magazine

Furia “Księżyc milczy luty” w przedpremierowym streamie

“Wstawać trupy, koniec spania!”, tak w “Zabieraj łapska” – jednym z z sześciu nowych utworów składających się na 5 duży album katowickiej Furii – krzyczy Nihil, wokalista i gitarzysta tej formacji. I ma rację, bo “Księżyc milczy luty” to jeden z najbardziej elektryzujących albumów, jakie ukazały się w ostatnich latach.

Nowy, długo wyczekiwany duży album to ponad 40 minut niezwykłej muzycznej podroży po zakamarkach różnych muzycznych światów – gdzie black metal jest rdzeniem, a jednocześnie muzycy nie boją się romansu z bluesem, psychodelicznym rockiem czy… bigbeatem.  Niesamowite teksty w języku polskim autorstwa Nihila dopełniają obraz tego unikalnego wydawnictwa. Nekro-Folk Furii staje się własnie stylem nie do podrobienia. Na program płyty składa się 6 kompozycji:

1. Za ćmą, w dym
2. Ciało
3. Tam jest tu
4. Grzej
5. Zabieraj łapska
6. Zwykłe czary wieją

“Księżyc milczy luty” jest dowodem na to, że na Śląsku można wciąż wydobywać czarne złoto najwyższej jakości. Posłuchajcie z resztą sami. Dzięki uprzejmości Pagan Records, wydawcy tej płyty, prezentujemy oficjalny przedpremierowy odsłuch “Księżyc milczy luty”. Premiera płyty odbędzie się 14 listopada. Możecie ją zamawiać w tym miejscu: http://www.pagan-records.com/webshop/shoper5/pl/index