Musick Magazine

Metal Magazine

Necrophagia w Polsce!

Knock Out Productions i Left Hand Sounds przedstawiają koncert deathmetalowego horroru prosto z USA. 6 grudnia w poznańskim Klubie u Bazyla zagra Necrophagia. Ekipie Killjoya towarzyszyć będzie deathmetalowa bestia i nieoficjalny kontynuator historii Pungent Stench Schirenc Plays Pungent Stench.

NECROPHAGIA (USA) death metal:
Malutki Killjoy, naprawdę Frank Pucci, swoją miłość do horrorów gore i w ogóle estetyki gore i zombiaków, postanowił kiedyś wyrazić poprzez muzykę, teksty oraz obrazki. To “kiedyś” nastąpiło w Ohio w 1983 roku, co czyni powstałą właśnie wtedy Necrophagię jedną z najstarszych kapel deathmetalowych. Z 10-letnią przerwą istniejącą do dziś.
Necrophagia ma jakiś udział w tym, że filmy Dario Argento, Lucio Fulciego i George’a Romero wciąż zdobywają kolejne generacje fanów. Horror metal Amerykanów, bo tak też określa się to, co gra kapela, z każdym wydawnictwem dostarcza swego rodzaju scenariusza do produkcji pełnej krwi, wnętrzności, tortur, żywych trupów, itp. Tych wydawnictw może nie ma wiele, jak na tak długą karierę, ale ich jakość i znaczenie dla gatunku są niepodważalne.
Zaczęło się od płyty “Season Of The Dead” w 1987 roku, a po przerwie powstał kultowy “Holocausto de la Morte” z udziałem Phila Anselmo (alias Antona Crowleya), a po nim kapitalny “The Divine Art Of Torture”. Dyskografię grupy zamyka album “WhiteWorm Cathedral” z 2014 roku. Necrophagia, w co trudno uwierzyć, jeszcze nigdy w Polsce nie grała! Po raz pierwszy zjawia się u nas z austriackimi freakami z Schirenc Plays Pungent Stench. I z powracającym do składu Mirai Kawashimą z Sigh. To będzie uczta dla wszystkich kochających najbardziej pokręcone twory ludzkiego umysłu. Przygotujcie swe zwłoki. Gore forever!
Sprawdź, jeśli lubisz: Autopsy, Impetigo, Incantation, Mortician?

SCHIRENC PLAYS PUNGENT STENCH (Austria) death metal:
Chcecie się przekonać, do jak pokręconych perwersji zdolny jest człowiek? To posłuchajcie austriackiego Pungent Stench, a ściślej, kontynuującego estetyczną tradycję tria, zespołu Schirenc Plays Pungent Stench, z El Cochino, czyli Martinem Schirencem w roli lidera. Wydłużenie nazwy wiąże się ze słabymi, zakulisowymi potyczkami prawnymi między byłym muzykiem a Martinem, które najwyraźniej dalekie są od rozstrzygnięcia, skoro wokalista i gitarzysta wciąż występuje pod inną nazwą, dzieląc się wspaniałym dziedzictwem powstałej w 1988 roku w Wiedniu załogi. Załogi, która w Polsce wystąpiła niedługo po tym, jak powstała, na pamiętnym festiwalu Thrash Camp w Rogoźniku.
Schirenc Plays Pungent Stench nie nagrywa nowej muzyki. Przynajmniej na razie. Martin wraz z wyglądającym jak wnuk Elvisa Dannym Vacuumem (bas, wokal) i Mikiem G. Mayhemem (perkusja), w porywającym stylu składa hołd twórcom niezapomnianych albumów “For God Your Soul? For Me Your Flesh” i “Been Caught Buttering”. Składa hołd kapeli, która zalicza się do pionierów death metalu, a wyróżniała się niesamowitym klimatem, wybitnie pokręconym poczuciem humoru oraz tym, że wszelkie okropieństwa, perwersje i wszystko to, co podpada pod słowo “gore”, podniosła do rangi sztuki. Na żywo dają fanom prawdziwy the best of Pungent Stench.
Sprawdź, jeśli lubisz: Autopsy, Macabre, Carcass, Gorefest, Pungent Stench?

Kto zagra:
NECROPHAGIA (USA) death metal
+
Schirenc Plays Pungent Stench (Austria) death metal

Kiedy: 6 grudnia (wtorek) 2016
Gdzie: Poznań @ u Bazyla, ul. Norwida 18A
Bilety: 65 zł ? przedsprzedaż; 75 zł ? w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions i Left Hand Sounds

Bilety kolekcjonerskie:
http://knockoutprod.net/sklep/

Zapraszają:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod
i
Left Hand Sounds
https://www.facebook.com/lefthandsoundsorg
https://www.instagram.com/lefthandsounds