Musick Magazine

Metal Magazine

Devilment pisze kolejny rozdział

Metalowy Devilment, któremu przewodzi Dani Filth (Cradle of Filth), ogłosił rychłe nadejście ich drugiego albumu ?Devilment II: The Mephisto Waltzes?. Następca debiutanckiego ?The Great And Secret Show? z 2014 r. ukaże się 18 listopada 2016 r. nakładem Nuclear Blast Entertainment.

Album został wyprodukowany, zarejestrowany, zmiksowany i zmasterowany w Grindstone Studios przez bliskiego przyjaciela i długoterminowego współpracownika – Scotta Atkinsa (Cradle of Filth, Behemoth, Sylosis).

Wszyscy w zespole czujemy nieokiełznaną ekscytację perspektywą ukazania się naszego kolejnego krążka ?Devilment II: The Mephisto Waltzes?. Bardzo ciężko nad nim pracowaliśmy i – w porównaniu do debiutu – jest to album bardziej dojrzały i mroczny. Ja nawet nie wiem jak to sklasyfikować!?, komentuje Dani. ?Okładkę płyty zaprojektowała zwyciężczyni wielu międzynarodowych nagród, Elena Vizerskayaaka Kassandra, której fotografia i foto-manipulacja doskonale uzupełnia tajemniczy i magiczny świat kreowany przez zespół. Zawartość książeczki została uzupełniona natomiast przez ilustracje Dana Goldsworthy?ego, który wcześniej współpracował m.in. z Accept czy Sylosis