Musick Magazine

Metal Magazine

Wokalistka Arch Enemy rozpoczyna solową karierę?

Globalna scena metalowa zna wokalistkę Alissę White-Gluz głównie z jej działalności w kultowym Arch Enemy. Tymczasem wokalistka, która połowę swego życia poświęciła udzielając się także w innych zespołach, postanowiła rozwinąć skrzydła skupiając się na solowym projekcie nazwanym po prostu Alissa. Piosenkarka podpisała już kontrakt z Napalm Records.

Solowy projekt nie jest równoznaczny z opuszczeniem przez Alissę Arch Enemy. Więc o co w tym wszystkim chodzi? Wokalistka wydała oficjalne oświadczenie:

Jestem podekscytowana mogąc poinformować Was o rozpoczęciu pracy nad moim solowym projektem zatytułowanym Alissa. Chcę stworzyć coś, przy czym nie będę czuć żadnych barier czy presji na płaszczyźnie zarówno lirycznej, jak i muzycznej. Na albumie gościnnie pojawią się obecni i dawni członkowie Arch Enemy, oraz osoby, z którymi dotychczas przyszło mi dzielić scenę. Tak wielu cenionych artystów zaprosiło mnie do udziału w swoich muzycznych projektach, że czas im się odwdzięczyć robiąc dla nich to samo! Dziękuję moim wszystkim niesamowitym fanom na całym świecie – ta muzyka jest dla Was!

Premiera albumu planowana jest w następnym roku.