Musick Magazine

Metal Magazine

Steel Panther w Polsce

Agencje Go Ahead i Knock Out Productions z przyjemnością zapraszają na dwa koncerty Steel Panther! Zespół wystąpi 24 września w warszawskiej Progresji i 25 września w krakowskim Kwadracie.

Choć zaczynali od występów w niewielkich klubach Los Angeles, podczas których parodiowali metalowe hity lat osiemdziesiątych, Steel Panther to dziś marka znana na całym świecie. Występowali najpierw jako Metal Shop, później Metal Skool, by w końcu w 2008 roku zmienić nazwę zespołu na Steel Panther. Pod tym szyldem muzycy wydali krążek ?Feel The Steel?, z którego pochodzi jeden z ich najbardziej rozpoznawalnych singli ? ?Death To All But Metal?.

Muzycznie Steel Panther porusza się głównie w heavy metalowej i rockowej stylistyce, a tym co zespół wyróżnia są z pewnością humorystyczne teksty i stylistyka, nawiązująca do glam metalowych zespołów popularnych w latach osiemdziesiątych.
Steel Panther mają obecnie na koncie trzy albumy studyjne. W lutym premierę miało nowe, koncertowe wydawnictwo zespołu ? ?Live from Lexxi?s Mom?s Garage?.

STEEL PANTHER (USA) hard rock, glam rock
+
INGLORIOUS (USA) old school rock, hard rock

24.09. – Warszawa, Progresja

25.09. – Kraków, Kwadrat