Musick Magazine

Metal Magazine

ABSU po raz pierwszy w Polsce!

Informujemy, że skład drugiej edycji Into the Abyss Fest uzupełnia otoczony autentycznym kultem i nigdy nie widziany na polskiej ziemi ABSU! Oprócz amerykańskich okultystów na deskach wrocławskich klubów zobaczycie jeszcze black metalowców z KRINGA, a sam festiwal rozrasta się do dwóch dni i odbędzie się 9 i 10 grudnia na deskach trzech wrocławskich klubów.

ABSU

Black/Thrash Metal ? USA

Ktokolwiek pamięta blackmetalowe szaleństwo lat 90., ten wie, że amerykańska scena blackmetalowa nie cieszyła się wówczas szczególnym poważaniem. Z nielicznymi wyjątkami. Jednym z nich jest sformowany w roku 1991 Absu, który wprawdzie zaczynał jako akt deathmetalowy, ale dość szybko nabrał blackmetalowego ? choć w surowym thrashowym sosie ? charakteru. Dowodzony przez Proscriptor?a skład wyróżniała nie tylko niebanalna tematyka, oscylująca od mitologii sumeryjskiej na dwóch pierwszych krążkach (?Barathrum: V.I.T.R.I.O.L.?, 1993, ?The Sun Of Tiphareth?, 1995), poprzez mitologię celtycką na trzech kolejnych materiałach (?The Third Storm Of Cytraul?, 1997, ?In The Eyes Of Ioldanach? EP, 1998, ?Tara?, 2001), aż po magię i okultyzm na albumach ?Absu? (2009) i ?Abzu? (2011), ale i kompleksowy i złożony charakter samej muzyki. Gdyby więc pokusić się o wyróżnienie najbardziej oryginalnych i rozpoznawalnych zespołów w historii Black Metalu, Absu powinien figurować w ścisłej czołówce takiego zestawienia. A jeżeli nawet jest pomijany, to wynika to zapewne wyłącznie z faktu pochodzenia? cóż, nie wszystkim dane jest być Norwegami czy Szwedami. Tym niemniej Amerykanie bez kompleksów robią swoje, co w ostatnim okresie przekłada się przede wszystkim na koncertowanie. Występ podczas Into The Abyss Fest II będzie natomiast o tyle szczególny, że trio zawita do naszego kraju po raz pierwszy w swojej liczącej ponad ćwierć wieku historii. Czas najwyższy przekonać się wreszcie, jak na żywo prezentuje się Mythological Occult Metal!

https://www.facebook.com/officialabsu/

KRINGA

Black Metal ? Austria

Gdyby za podstawowe wyznaczniki Black Metalu uznać prymitywizm, chaos, wściekłość i piekielny jad, to Kringa prezentuje się wręcz wzorcowo. Jeżeli o wartości tego gatunku decydować miałby upiorny nastrój obłąkania i obłędu, a nie aspekty techniczne, to po raz kolejny Kringa może uchodzić za jego uosobienie. Tym niemniej, w całym tym szaleństwie zespół reprezentuje współczesne, nie do końca przewidywalne, a z całą pewnością chorobliwe spojrzenie na gatunek. Czerpiąc z tradycji, wnosi do niego coś własnego, wychodzącego poza szablony sprzed lat. Austriacki kwartet, począwszy od roku 2009 zrealizował trzy taśmy demo, album długogrający ?Total Mental Desecration? oraz dwie EP-ki, z czego ta najnowsza, ?Through The Flesh Of Ethereal Wombs?, ukazała się w marcu br., potwierdzając oryginalność i unikatowy charakter, przy równoczesnym zachowaniu wściekłej, totalnej formuły. Taki będzie zapewne również występ Austriaków podczas Into The Abyss Fest. Piekło czeka! We Wrocławiu!

https://www.facebook.com/theblazeofkringa/

https://theblazeofkringa.bandcamp.com/