Musick Magazine

Metal Magazine

THEM PULP CRIMINALS: debiut w sierpniu nakładem Malignant Voices!

Za miesiąc nakładem Malignant Voices ukaże się debiutancka płyta projektu Them Pulp Criminals – duetu z Krakowa, który miłość do Lucyfera ubrał w dźwięki dark-folk, rockabilly.

Nie mają w sercach Boga, bo nie on okazał się być miłością. Zapomniał o niej, przepił, przegrał w karty w podrzędnej krakowskiej spelunie, gdy przy stole siedział On. Stary znajomy spod ciemnej gwiazdy, Lucyferem zwany. Teraz to on jest miłością. Wkrótce się o tym przekonacie, bo debiutu Them Pulp Criminals nie kochać się nie da.

Please allow me to introduce myself

I’m a man of wealth and taste

I’ve been around for a long, long year

Stole many a man’s soul to waste

 

(The Rolling Stones ? Sympathy for the Devil)

Lucifer is Love, pełnoprawny debiut Them Pulp Criminals w końcu ujrzy światło dnia i blask nocy. Stanie się to już 12 sierpnia, na mocy paktu z Malignant Voices.

 tpc

Them Pulp Criminals to rezultat dżentelmeńskiej umowy pomiędzy wokalistą Tymkiem Jędrzejczykiem (Ragehammer, Exmortum, Outre) i kompozytorem Igorem Herzykiem. Obaj od lat tworzą w Krakowie ? mieście scen, knajp i rynsztoków; poetów, pijaków i kurwiarzy, od dawna spowitym smogiem artystycznej bohemy. Dotychczasowy, awanturniczy bagaż doświadczeń skłonił ich do obrania zupełnie nowej muzycznej ścieżki. Piosenki Them Pulp Criminals rezonują podupadającym duchem Krakowa. To dark-folkowe opowieści z otchłani widzianej oczami samotnika, historie o dekadencji, namiętnościach, krwi oraz siarce, podane z klasą i zaśpiewane szarmancką frazą.

Lucifer is Love to zaproszenie do świata, który powinien odrzucać a mimo to fascynuje. Jeśli na Brackiej wciąż pada deszcz, to dlatego, że Bóg na niebiosach opłakuje swój upadek.

Premiera już 12.08. Album ukaże się jako stylowy, 6-panelowy digipack. Będzie dostępny przedpremierowo 8.08. podczas koncertu Them Pulp Criminals z King Dude w krakowskiej Alchemii.

king_dude_fb-header

Posłuchaj jeśli lubisz: The Coffinshakers, Johnny Cash, King Dude, Danzig, Siouxie and the Banshees

www.thempulpcriminals.bandcamp.com 

www.facebook.com/thempulpcriminals

www.facebook.com/MalignantVoicesProductions

MVP-topYT