Musick Magazine

Metal Magazine

Obituary i Exodus w listopadzie – bilety już w sprzedaży!

Kilka dni temu gruchnęła wiadomość o dwóch koncertach Obituary, Exodus, Prong i King Parrot w Polsce. Winnym zamieszania okazało się Metal Mind Productions. Dziś trafiły do sprzedaży bilety na katowicki i warszawski koncert.

Ruszyła sprzedaż biletów na koncerty Obituary. Pionierzy death metalu powracają w listopadzie do Polski w ramach europejskiej trasy ?Battle Of The Bays. Europe Tour 2016?! I to w znakomitym towarzystwie. Podczas dwóch koncertów, w Warszawie (Progresja, 11.11) oraz w Katowicach (Mega Club, 12.11), zagrają razem z Exodus, Prong oraz King Parrot!
OBITUARY / EXODUS / PRONG / KING PARROT
11.11.2016 Warszawa, Progresja
12.11.2016 Katowice, Mega Club
Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00
Ceny biletów:
110 PLN – przedsprzedaż
130 PLN – w dniu koncertu
Bilety w sprzedaży na stronach: ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, shop.metalmind.com.pl
Obituary_poster
Amerykańskiego zespołu Obituary nie trzeba zbytnio przedstawiać fanom muzyki death metalowej ? to pionierzy gatunku. Powstali w 1984 roku na Florydzie, początkowo używając nazwy Executioner. Wkrótce odkryli, że istnieje inny zespołu o tej samej nazwie, skrócili więc nazwę do Xecutioner. W latach 1985 ? 1987 pod tym właśnie szyldem ukazało się kilka wydawnictw demo, winylowy debiut zaliczyli w 1987 roku umieszczając dwa utwory na kompilacji “Raging Death?. W 1988 roku, tuż przed premierą debiutanckiej płyty ?Slowly We Rot?, zmienili nazwę na Obituary. Zespół tworzyli wówczas: John Tardy (wokale), Allen West (gitara prowadząca), Trevor Peres (gitara),  David Tucker (bas) oraz Donald Tardy (perkusja). Zespół występował kilkukrotnie w Polsce, zawsze przyciągając rzesze oddanych fanów. Sympatia do Polski zaowocowała zarejestrowaniem koncertowego DVD właśnie nad Wisłą. Występ w Warszawie w sierpniu 2006 roku ukazał się na całym świecie jako ?Frozen Alive? DVD. Obituary ma na swoim koncie 9 studyjnych płyt, z czego wydana w 2015 roku płyta ?Inked In Blood? jest najnowszą. Jedno z nagrań jest do usłyszenia w serwisie YouTube. Utwory z krążka ?Inked In Blood? z pewnością usłyszymy podczas koncertów w Warszawie i Katowicach. Zanim jednak muzycy pojawią się na scenie, zobaczymy występy Exodus (USA), Prong (USA) oraz King Parrot (Australia).
Thrash metalowa formacja Exodus powstała w 1980 roku w San Francisco, a jej założycielami byli gitarzysta Gary Holt, wokalista i perkusista Tom Hunting oraz obecny gitarzysta Metalliki ? Kirk Hammett. W 1983 roku miejsce Hammetta zajął Rick Honolt. Grupa zadebiutowała w 1985 roku płytą ?Bonded By Blood?, która do dziś uznawana jest za klasykę thrash metalu. Kolejne pozycje z dyskografii zespołu jak “Fabulous Disaster” (1989), “Impact Is Imminent” (1990) i “Force Of Habit” (1992) ugruntowały pozycję grupy na thrash metalowej scenie. “Blood In Blood Out” (2014) to dziesiąty i zarazem ostatni album w ich dorobku. Powstał z udziałem wokalisty Souzy, który po perturbacjach składowych ponownie dołączył do Exodus. Nowym krążkiem muzycy udowodnili, że nadal potrafią komponować świetne kawałki, które nie tracą nic z estetyki charakterystycznej dla Exodus! Klip do tytułowego utworu z płyty można obejrzeć w TYM miejscu.
Amerykański zespół Prong powstał w 1986 roku w Nowym Jorku. Na swoim koncie ma 11 pełnowymiarowych płyt, zawierający znakomity thrash metal z wpływami industrialu. Jonathan Davis z Korn czy Trevor Reznor  Nine Inch Nails oficjalnie przyznają się, że Prong wywarł na ich własną twórczość olbrzymi wpływ. ?X – No Absolutes? to najnowszy album zespołu wydany w lutym tego roku. Filmik promujący ten album jest dostępny jest w TYM miejscu.
King Parrot to australijski zespół powstały w 2010 roku w Melbourne. Muzyka, którą grają to mieszanka thrash metalu, grindcore, sludge metalu i wczesnego hardcore punk. Ich debiutancki album ?Bite Your Head Off? ukazał się w 2012 roku.  W 2015 roku zdobyli prestiżową nagrodę Metal Hammer Golden Gods Awards w kategorii ?Najlepszy nowy zespół?. Najnowszy album zatytułowany ?Dead Set? ukazał się w 2015 roku. Promował go singiel ?Like A Rat?, który obejrzeć można TU.