Musick Magazine

Metal Magazine

King Dude w Krakowie!

King Dude wraca na Stary Kontynent. Trochę łotr, a trochę romantyk. Piewca Lucyfera, bard Ścieżki Lewej Ręki. 8 sierpnia, King Dude zagra swe pieśni w krakowskiej Alchemii. Na koncert zapraszają Left Hand Sounds i Southern Discomfort.

KING DUDE (Seattle, USA)

king_dude_fb-header

Na fali sukcesu wydanej w zeszłym roku płyty ?Songs of Flesh and Blood ? In the Key of Light? i po świetnie przyjętych wiosennych koncertach, King Dude powraca na Stary Kontynent. Podobnie jak w marcu, tak i tym razem TJ Cowgill z zespołem zawita nad Wisłę. Swój jedyny polski koncert zagra 8 sierpnia w krakowskim Klubie Alchemia. Określany przez niektórych mianem ?złego Johnny’ego Casha?, King Dude czerpie z klasycznych wzorców amerykańskiej piosenki i definiuje go na nowo, nadając mu wyraźnie ciemniejszy odcień. W jego twórczości swobodnie mieszają się Americana, folk, country, blues, aż po elementy rocka i metalu. Nie byłaby ona jednak niczym więcej niż tylko zlepkiem tych stylistyk, gdyby nie obecność jednego pierwiastka: Lucyfera. Pojawia się on nie tylko w największym jak dotąd hicie Cowgilla i obowiązkowym punkcie jego koncertów, ?Lucifer’s the Light of the World?, lecz nadaje kierunek wszystkim jego studyjnym poczynaniom. King Dude bluźni, jednak jest to bluźnierstwo szlachetne, stylowe oraz pełne niebywałej klasy, o czym przekonać się będzie można podczas sierpniowego koncertu. Rzadko zdarza się, by Left Hand Sounds gościło artystę tak precyzyjnie przekładającego Ścieżkę Lewej Ręki na język muzyki.

 Posłuchaj jeśli lubisz: Death In June, Current 93, Spiritual Front, Wovenhand, Johnny’ego Casha

?Deal With the Devil? (oficjalny teledysk):

www.youtube.com/watch?v=O4Piq0sEqUg

www.facebook.com/kingdudemusic

notjustreligiousmusic.com

 

THEM PULP CRIMINALS (Kraków, Polska)

 tpc

Krakowski duet, którym dowodzi znany m.in. z Ragehammer i Exmortum Tymek Jędrzejczyk udowodni, że Lucyfer jest nie tylko światłem świata, lecz również miłością. Owszem, piosenki Them Pulp Criminals noszą silne piętno dokonań gwiazdy wieczoru, jednak choćby jedno przesłuchanie ich debiutanckiego materiału, ?Lucifer is Love? czyni zasadnym pytanie o to, czy uczniowie przypadkiem nie doganiają, a może nawet przerastają mistrza. Rozświetlone ciemnością i czarujące diabelskim urokiem, hipnotyczne pieśni z dna otchłani w wykonaniu Them Pulp Criminals będą idealnym rozpoczęciem tego wieczoru!

 Posłuchaj jeśli lubisz: The Coffinshakers, King Dude, Danzig, Siouxie and the Banshees

Słuchaj: thempulpcriminals.bandcamp.com

www.facebook.com/thempulpcriminals