Musick Magazine

Metal Magazine

Antimatter powraca na cztery koncerty w Polsce!

Zespół Antimatter, angielscy mistrzowie klimatycznego, melancholijnego rocka wracają do Polski na cztery koncerty: Łódź (22.05), Bielsko-Biała (23.05), Wrocław (24.05) i Szczecin (26.05).

Antimatter został założony w Liverpoolu w 1998 r. przez Micka Mossa, obecnego lidera formacji, oraz Duncana Pattersona, wcześniejszego basistę i autora tekstów Anathemy. Muzycznie zespół balansuje między rockiem progresywnym i trip-hopem, wzbogacając kompozycje klimatycznymi, poetyckimi tekstami.

Zespół wydał sześć płyt – ostatnia, “The Judas Table” ukazała się w październiku 2015 r. tego nakładem Prophecy Productions zdobywając bardzo przychylne recenzje, również w Polsce. Antimatter koncertował wielokrotnie w naszym kraju, występując m.in. na festiwalu Castle Party.

W trasie Anglikom towarzyszyć będą dwie polskie kapele: pochodzący z Trójmiasta Tranquilizer oraz krakowski Nonamen.
Tranquilizer porusza się w klimatach trip-hop, experimental, minimalistic, alternative, psycho pop, tworząc hybrydę klimatycznych i przejmujących dźwięków. Na czele zespołu stoi wokalistka Luna Bystrzanowska, w jego skład wchodzą muzycy związani z takimi wykonawcami jak Blindead, Lion Shepherd czy Nowa Ziemia.
www.tranquilizer.pl
www.facebook.com/tranquilizerPL
Nonamen gra muzykę łączącą elementy progresywnego metalu i postmetalu.  Znakiem rozpoznawczym Nonamen jest zadziorny wokal połączony z dźwiękami skrzypiec. Nonamen wydał dwie płyty – ostatnia, “Obesssion” miała premierę w 2014 r.
http://nonamen.pl/
https://www.facebook.com/nonamenband
W Szczecinie jako gość specjalny wystąpi Lebowski (http://www.lebowski.pl/).
Polska część trasy obejmie cztery miasta:
22.05, Łódź, Łódźki Dom Kultury
23.05, Bielsko-Biała, RudeBoy
24.05, Wrocław, Liverpool
26.05, Szczecin, Browar
antimatter2016