Musick Magazine

Metal Magazine

Kvelertak wystąpi w czerwcu w Poznaniu i Wrocławiu.

Agencje Go Ahead i P.W.Events zapraszają na dwa koncerty rewelacji norweskiej sceny metalowej, Kvelertak. Norwedzy powrócą do naszego kraju, aby zagrać 20.06 w poznańskim klubie Blue Note i 21.06 we wrocławskim Firleju.

Tymi koncertami będą promować swoje najnowsze wydawnictwo ?Nattesferd?, którego premiera już 13 maja za pośrednictwem wytwórni Roadrunner Records. Będzie trochę rock and rollowo, trochę punkowo i trochę metalowo, czyli tak jak Kvelertak robi to najlepiej!

Kvelertak_poster

KVELERTAK

20.06, start 20:00

Blue Note, Poznań

Bilety:

55 – http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,373.html

65 – Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, CIM, Rock Long Luck, Blue Note

75 – w dniu koncertu

21.06, start 21:00

Firlej, Wrocław (współorganizacja ODT Firlej)

Bilety:

55 – http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,374.html

65 – Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, Rocky Shop

75 – w dniu koncertu

Kvelertak powstał w roku 2007, a po trzech latach światło dzienne ujrzał debiutancki album zatytułowany po prostu “Kvelertak”, który sprawił, że zespół okrzyknięto w Norwegii prawdziwą sensacją. Płytę charakteryzuje oryginalne współbrzmienie energicznego, nieokrzesanego rock and rolla, black metalu oraz punka. W przeciwieństwie do innych kapel, reprezentujących ciężkie brzmienia, Kvelertak wykonują wszystkie swoje utwory w języku ojczystym, nawiązując w swoich tekstach do mitologii nordyckiej, co nadaje ich utworom wyjątkowego charakteru. 4 marca 2013 roku premierę miał drugi album zespołu – “Meir”. Muzycy w wywiadach stwierdzali, że krążek ten miał przede wszystkim zaskakiwać, w związku z czym był sporą niespodzianką dla słuchaczy, ze względu na ogromną różnorodność zaprezentowanego na nim materiału. Płyta była jednocześnie cięższa i bardziej przebojowa od debiutu. Fani zespołu czekali kolejne 3 lata, aż zespół wraz z wytwórnią Roadrunner Records ogłoszą premierę kolejnego longplaya. W końcu nastał ten dzień, a płyta ?Nattesferd? ujrzy światło dzienne już 13 maja. Promują ją 2 single – ?1985? i ?Berserkr?. Pierwszy z nich to iście rock and rollowy hit, który wpada niesamowicie w ucho za sprawą niezwykle melodyjnych gitar. Drugi z singli to klimatyczny kawałek z mocno punkowym zacięciem, który w pełni oddaje naturę twórczości Kvelertaka. Po tych zapowiedziach możemy się spodziewać na pewno kolejnej świetnej płyty od Norwegów!

https://www.facebook.com/Kvelertak/

http://kvelertak.com/

?1985? – https://www.youtube.com/watch?v=g36fWfErL9w

?Berserkr? – https://www.youtube.com/watch?v=bwZiBMuCnz8

?Blodt?rst? – https://www.youtube.com/watch?v=r7sIqyoRFiU