Musick Magazine

Metal Magazine

Catharsis prezentuje teledysk do “Those Who Have Never Risen”

Śląska formacja deathmetalowa Catharsis przedstawia teledysk do utworu ?Those Who Have Never Risen? pochodzącego z płyty ?Rhyming Life And Death? wydanej nakładem Mad Lion Records.

Teledysk został zrealizowany przez wrocławską ekipę Endorfina Artmedia. Tekst utworu oraz scenariusz klipu nawiązują do problematyki nienawiści w Internecie i mediach społecznościowych.

Teledysk można obejrzeć na kanale YouTube zespołu:

Tym obrazkiem zespół kończy etap promocji debiutanckiego krążka, nad którego następcą trwają już zaawansowane prace. Kolejne pełnometrażowe wydawnictwo Catharsis będzie nosić tytuł ?Human Failures? i znajdzie się na nim dziesięć nowych kompozycji. Data rozpoczęcia nagrań nie jest jeszcze znana.

Zespół Catharsis został założony w 1992 r. w Tychach i zawiesił działalność po czterech latach. Reaktywacja nastąpiła w roku 2010 r. z inicjatywy założycieli ? Adama Mamoka (wokal, bas) i Tomasza Świerza (gitara), następnie do składu dołączyła gitarzystka Katarzyna ?Kate? Bujas. Debiutancki album ?Rhyming Life And Death? został wydany w roku 2014 r. z udziałem perkusisty sesyjnego Łukasza ?Lucassa? Krzesiewicza.