Musick Magazine

Metal Magazine

‘Crusade’ ? nowy singiel od Sicphorm!

Wrocławski groove metalowy Sicphorm prezentuje najnowszy singiel promujący debiutancką płytę formacji zatytułowaną ?Wake Up!?. Do utworu ?Crusade? powstało specjalne lyric wideo.

? Od wydania naszego debiutanckiego krążka minęło raptem kilka miesięcy, postanowiliśmy jednak o sobie przypomnieć ? mówi Bartes Duszkiewicz, gitarzysta Sicphorm. ? ?Crusade? to dla nas ważny kawałek przede wszystkim z uwagi na jego przekaz, dlatego postanowiliśmy nowy singiel przedstawić w formie lyric wideo. Zapraszam do sprawdzenia! ? zachęca muzyk.

Sicphorm, ?Crusade?

Debiutancka płyta Sicphorm zatytułowana ?Wake Up!? swoją premierę miała 19 czerwca 2015 roku przy okazji specjalnego koncertu zespołu na festiwalu Dark Fest. Krążek spotkał się rewelacyjnym odbiorem wśród słuchaczy i krytyki tak w Polsce, jak i na świecie: pozytywne recenzje wydawnictwa znalazły się m.in. w Metal Hammer (Polska, Niemcy), brytyjskim Terrorizer oraz całej masie liczących się muzycznych serwisów internetowych w  Czechach, Hiszpanii, Holandii, Słowacji czy Danii.

Sicphorm to istniejąca od 2013 roku wrocławska formacja metalowa, której twórczość inspirowana jest przede wszystkim takimi gatunkami, jak groove i thrash z elementami hard core. Zespół tworzą doświadczeni muzycy związani z uznanymi już na polskiej ? i nie tylko ? scenie ciężkich brzmień zespołami: John Revolta, O.D.R.A, Discordia czy Wölfrider. Swój najnowszy album Sicphorm intensywnie promuje na wielu koncertach, m.in. u boku formacji Materia. Zespół miał przyjemność grać na jednej scenie obok takich wykonawców, jak Vader, Decapitated, Hate, CETI, wspomniana  Materia, Totem, Pandemonium czy The Sixpounder. W 2015 roku Sicphorm został laureatem konkursu podczas Slot Art. Festival. Obecnie zespół skupia się na promocji płyty ?Wake Up?.

Więcej: www.facebook.com/sicphorm.band