Musick Magazine

Metal Magazine

October Tide: posłuchaj w całości ‘Winged Waltz’

Szwedzcy melodyjny death/doom metalowcy October Tide, mający w składzie byłych muzyków Katatonii oraz perkusistę Amon Amarth, udostępnili do odsłuchu swój najnowszy album “Winged Waltz”, którego premiera przypada na nadchodzący piątek, 22 kwietnia, nakładem Agonia Records.

Na jesień OCTOBER TIDE zapowiedział trasę koncertową promującą krążek. U boku formacji pojawią się co-headlinerzy Demonical (SWE) oraz zespół Author (FIN) w charakterze supportu. Trasa przewiduje trzy koncerty w Polsce, w Poznaniu, Wrocławiu i Bielsku-Białej.

Utwory na “Winged Waltz”:
1. Swarm
2. Sleepless sun
3. Reckless abandon
4. A questioin ignite
5. Nursed by the cold
6. Lost in rapture
7. Perilous
8. Coffins of november

Tak o albumie wypowiada się wokalista, Alexander Högbom“Jest to bez wątpienia nasz najlepszy i najbardziej emocjonalny materiał. Wiem, jak wiele ciężkiej pracy Fredrik (gitary) włożył w jego powstanie. Nagrania były bardzo intensywne. Dałem z siebie wszystko, tak aby dopasować wokal do intensywności muzyki i siły tekstów. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu”.

Krążek został zarejestrowany w Wing Studios (Demonical, Diabolical, Centinex) w Szwecji. Za jego produkcję odpowiada Sverker Widgren.