Musick Magazine

Metal Magazine

Mastodon w sierpniu w Warszawie!

Na ten koncert czekało wielu i od dawna. Mastodon da klubowy show w Polsce, a dokładnie w Progresji 22 sierpnia!

Amerykańscy giganci metalu gościli już w naszym kraju, lecz na otwartych imprezach, pozbawionych intymności i zwykle z niepełnym setem koncertowym. Tym razem będzie inaczej!

Mastodon na jedynym koncercie w Polsce!

Progresja Music Zone ma zaszczyt zaprosić na koncert legendarnej grupy Mastodon, który odbędzie się 22 sierpnia!

Bilety:
105 zł – zwykły
108 zł – kolekcjonerski
118 zł – personalizowany (limit 10 sztuk)
120 zł – na bramce
dostępne na www.progresja.com |


Sztuka rządzi się swoimi prawami. Członkowie grupy Mastodon z ogromnym szacunkiem podchodzą do praw, które żądzą światem i życiem człowieka i idealnie słychać to na ich szóstym już albumie ?Once More ?Round the Sun?. Zespół porusza tematykę życia i śmierci, straty i odrodzenia, wirując wokół dźwiękowej spirali stworzonej z charakterystycznego solidnego riffowania, hipnotyczno-uwodzicielskich klimatów, gamy różnorodnych wokali oraz porównywalnego z trzęsieniem ziemi groove’u.
Choć płyta dla Branna Dailora, Brenta Hindsa, Billa Kellihera i Troya Sandersa jest czymś osobistym, to dla każdego z nich tytuł kryje inne znaczenie. O intymnym charakterze albumu stanowi utwór poświęcony siostrze jednego z muzyków, która w wieku lat 14-stu popełniła samobójstwo.

?Dosłownie, ?Once More ?Round the Sun? oznacza rok z życia? wyjaśnia Dailor. ?W poszukiwaniu inspiracji do tekstów dyskutowaliśmy o sytuacjach, które przytrafiły nam się w przeszłości. 365 dni z życia zespołu. To była trudna i dziwna podróż. Kończyliśmy pewien muzyczny etap, gdy wszystko inne wokół toczyło się swoim rytmem.?

mastodon_wawa

Mastodon ma na swoim koncie ciąg wyróżnień. Słowa uznania płynął zewsząd, pochlebnie na ich temat wyrażali się m.in. koledzy z muzycznej branży: Metallica, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist. W 2011 roku osiągnęli 10 pozycję na liście Billboard Top 200, a singiel ?Curl of the Burl? zaliczył dwukrotną nominację do Grammy Award w kategorii najlepszy hard rockowo/metalowy kawałek. Równolegle do występów na Sonisphere, Download, Bonnaroo i Coachella, ich muzyka z sukcesem urozmaiciła western science fiction Jonah Hex w reżyserii Josha Brolina, a także kasowy film Uniwersytet Potworny. Ich rockowe dziedzictwo nie podlega dyskusji. Co dobitnie potwierdzają krążkiem “Round The Sun”.

W celu podtrzymania modus operandi eksperymentów i ewolucji, Panowie postanowili skorzystać z talentu superproducenta Nicka Raskulinecza (Foo Fighters, Rush, Alice In Chains, Deftones, etc.). Jesienią 2013 roku zaszyli się w jego studio Falcon Rock w Neshville, by stworzyć perełkę w postaci ?Once More ?Round the Sun?. Wielkie zamiłowanie Nicka do zespołu, sprawiło że między nim a muzykami zaiskrzyło.

Mastodon nieustannie rozwija się artystycznie, a ten konkretny przełom jakim jest płyta ?Once More ?Round the Sun? podtrzymuje tę tradycję ciągłego postępu. ?Stworzyliśmy zespół, który był w stanie płynnie ewoluować i zmieniać się.? – podsumowuje Dailor. ?Nasi fani oczekują czegoś wyjątkowego, a zarazem dziwnego i innego. Jestem przekonany, że podołaliśmy temu wyzwaniu? kwituje Hinds.