Musick Magazine

Metal Magazine

OCTOBER TIDE: szczegóły nowego albumu “Winged Waltz”

Melodyjni doom/death metalowcy ze Szwecji, OCTOBER TIDE, ujawnili szczegóły swojego piątego w drobku albumu. Płyta “Winged Waltz” ukaże się za sprawą Agonia Records, 22 kwietnia 2016. W jej skład wejdzie osiem nowych kompozycji. Projekt okładki przygotował Albin Högbom.

Zespół będzie promować album również w trasie, która zawita do Polski we wrześniu. U boku formacji pojawią się Demonical (SWE) oraz Author (FIN).

Utwory na “Winged Waltz”:
1. Swarm
2. Sleepless sun
3. Reckless abandon
4. A questioin ignite
5. Nursed by the cold
6. Lost in rapture
7. Perilous
8. Coffins of november

Tak o albumie wypowiada się wokalista, Alexander Högbom: “Jest to bez wątpienia nasz najlepszy i najbardziej emocjonalny materiał. Wiem, jak wiele ciężkiej pracy Fredrik (gitary) włożył w jego powstanie. Nagrania były bardzo intensywne. Dałem z siebie wszystko, tak aby dopasować wokal do intensywności muzyki i siły tekstów. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu”.

Krążek został zarejestrowany w Wing Studios (Demonical, Diabolical, Centinex) w Szwecji. Za jego produkcję odpowiada Sverker Widgren.

“Winged Waltz” dostępny będzie jako:
– Digipack CD.
– Czarny winyl.
– Złoty winyl z naszykwą (limitowany do 113 ręcznie numerowanych sztuk).
– Czarny T-shirt z biało-srebrnym nadrukiem.
– Szary T-shirt ze złotym nadrukiem.
– Edycja cyfrowa.

OCTOBER TIDE został założony w 1995 przez muzyków Katatonii – Jonas’a Renske i Fred’a Norrman’a. Po wydaniu dwóch, obecnie kultowych krążków: “Rain Without End” (1997) oraz “Grey Dawn” (1999), zespół przestał istnieć na ponad 11 lat. W 2009 Szwedzi wznowili działalność z zamiarem wzniesienia swojej wizji melodyjnego doom/death metalu na kolejny poziom. Od 2015 perkusistą grupy jest Jocke Wallgren (Valkyrja, Astrophobos). Nadchodzący album “Winged Waltz” będzie piątym w karierze zespołu. Poprzedza go “The Tunnel Of No Light”, wydany w 2013 roku.

Skład:
Alexander Högbom – wokal
Fredrik Norrman – gitary
Mattias Norrman – bass
Emil Alstermark – gitary
Jocke Wallgren ? perkusja