Musick Magazine

Metal Magazine

Stillborn: posłuchaj ‘Testimonio de Bautismo’ w całości!

Już w tym tygodniu, 27 lutego za sprawą Godz Ov War Productions będzie miała miejsce premiera piątego albumu death/black metalowych morderców ze Stillborn zatytułowanego ?Testimonio de Bautismo?.

Najnowszy album zawiera osiem premierowych utworów, w tym jeden instrumentalny. Zawartość dopełnia cover Sodom ?Burst Command Til War? doskonale oddający charakter obecnego muzycznego oblicza zespołu, które ewidentnie nawiązuje do klasyki obskurnego, poczerniałego thrash metalu. Po raz pierwszy Stillborn zdecydował się na polskojęzyczne teksty, jeszcze dosadniej oddające ich bezkompromisowe, obrazoburcze treści i od zawsze będące jego znakiem rozpoznawczym. W dwóch utworach wykorzystano również fragmenty wierszy kontrowersyjnego francuskiego poety Charlesa Baudelaira. Całość z pełnym przekonaniem została doprawiona surową, pozbawioną finezji produkcją, nadającą płycie esencjonalności. Niewątpliwie ?Testimonio de Bautismo? jest najbardziej spontanicznym oraz metalowym materiałem w dyskografii zespołu.

 

 

W drugiej połowie marca Stillborn wyrusza na trasę koncertową ?Black Blood Tour?, gdzie wystąpi u boku legendarnego Christ Agony. Zespół zagra łącznie dziewięć koncertów, na których z pewnością oprócz sprawdzonego już wielokrotnie na scenie repertuaru z poprzednich płyt, można będzie usłyszeć głównie materiał z ?Testimonio de Bautismo?.

top_FB

 

?Testimonio de Bautismo? będzie dostępny w standardowej wersji CD oraz jako limitowany do 100 sztuk CD w czerwonym jewel case z dołączoną czarną flagą z logiem zespołu (1000 x 700 mm) oraz przypinką. Obydwie wersje do nabycia od 27.02.2016 w: STORE.GODZ OV WAR PRODUCTIONS

Więcej informacji o zespole:

GODZ OV WAR PRODUCTIONS

STILLBORN

Szczegóły nadchodzącej trasy:

LEFT HAND SOUNDS