Musick Magazine

Metal Magazine

Sacrilegium publikuje kolejny utwór z ‘Anima Lucifera’

Drugi, premierowy utwór z nadchodzącego drugiego albumu SACRILEGIUM ?Anima Lucifera? został udostępniony do odsłuchu. Nagrania ?Venomous Spell of Fate? można posłuchac pod poniższym linkiem:

https://soundcloud.com/paganrecords/sacrilegium-venomous-spell-of-fate

“Anima Lucifera” jest drugim pełnowymiarowym krążkiem SACRILEGIUM, nagranym po blisko 20 latach od debiutanckiej płyty “Wicher”. Muzycznie można oczekiwać albumu zdecydowanie brutalniejszego i bardziej agresywnego, nie pozbawionego jednocześnie tej charakterystycznej nutki melancholii, charakteryzującej muzykę SACRILEGIUM. Muzycy przekonani są, iż na tym krążku udało się im zawrzeć wszystko, co tkwiło w nich przez ostatnie lata.

Tytuł płyty nawiązuje bezpośrednio do wiersza Leopolda Staffa, którego fragmenty zostały wykorzystane w nowych utworach zespołu, podobnie jak twórczość W. B. Yeatsa czy F. Pessoa, pojawiające się obok autorskich liryk N. Pogański duch ewoluował, od ludowej tradycji w kierunku rodzimej szkoły ezoterycznej. Na ?Anima Lucifera? zespół zgłębia tematykę okultystyczną, która towarzyszyła muzykom na początku ich drogi, dzisiaj jednak bogatszą o własne doświadczenia uzyskane na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.

Płyta ?Anima Lucifera? została nagrana w czteroosobowym składzie: S:.? guitars, N:. ? voc, C:. ? bass, R:. ? drums jesienią 2015 roku w pomorskim North Studio. Za miks i mastering w Czyściec Studio (www.czysciec.net) odpowiedzialny jest Nihil (Furia, Morowe, Massemord). Za okładkę i oprawę graficzną całości odpowiedzialny jest Marcin Łojek.

 

Tracklista:

  1. Preludium

  2. Heavenwings Shrugged

  3. Angelus (Anima Lucifera)

  4. Mare Tenebrarum

  5. The Serpent Throne

  6. … and Soul

  7. Venomous Spell Of Fate

  8. Desiderium Immortalis

  9. Anima Lucifera

  10. Epilog

“Anima Lucifera” ukaże się 18.03.2016 nakładem Pagan Records  jako: Digipak CD, Digital, Gatefold LP

Pilotującego singla ?Angelus? można wysłuchać w całości pod poniższymi linkami:

https://paganrecords.bandcamp.com/album/angelus

https://soundcloud.com/paganrecords/sets/sacrilegium-angelus

Jedyny koncert promujący ?Anima Lucifera:

SACRILEGIUM + goście (Non Opus Dei, Martwa Aura, Dreadnought), Gdańsk, Protokultura 02.04.2015: https://www.facebook.com/events/873677676084589/