Musick Magazine

Metal Magazine

Faith No More: wygraj biografię zespołu

Nakładem wydawnictwa In Rock ukazała się biografia zespołu Faith No More Królowie życia (i inne nadużycia) autorstwa naszego redakcyjnego kolegi, Macieja Krzywińskiego. Mamy do rozlosowania pięć egzemplarzy wśród naszych czytelników. Szczegóły poniżej.

FNM_P[1]

Klawiszowiec Faith No More, Roddy Bottum, powiedział kiedyś, że przyszło mu grać w bardzo dziwnym zespole. Wcale się nie krygował. Nie kpił. Nie robił sobie jaj. Autentycznie nie mógł nadziwić się, jak dziwnemu przedsięwzięciu poświęcił ponad dwie dekady swojego życia.
Dziwny jest zespół, który nigdy nie miał zamiaru dopasować się do oczekiwań świata. A może dziwny jest świat, który czasem nie nadążał za zwrotami akcji dyktowanymi przez Faith No More?
Dziwny jest zespół, którego członkowie przez długie lata za sobą nie przepadali. A mimo to nagrywali w takiej konfiguracji muzykę, która bawi i straszy. A także dziwi.
Dziwny jest zespół, którego wokalista nie chce pić piwa, bo woli je? nosić. Nie dźwigać skrzynki, tylko nosić jak, na przykład, koszulę. Dziwny jest zespół, który postanawia promować pierwszy od osiemnastu lat album piosenką, której tytuł radiowcom z trudem przechodzi przez usta. A polskie tłumaczenie tego tytułu może przyprawić Ryszarda Nowaka o zawał. Dziwny jest zespół, który nie ma oporów, by piosenkę o ekskrementach śpiewać w scenerii złożonej ze świeżych kwiatów.
Dziwny jest zespół, który lubi irytować słuchaczy, którzy przyszli na jego koncert.
Ale ? jak ujął to Joker w filmie ?Mroczny rycerz? ? ?Co cię nie zabija, czyni cię dziwniejszym?. ?Królowie życia (i inne nadużycia)? to książka o tym, jak Faith No More nie dali się zabić.

 


Z notki o autorze możemy dowiedzieć się:

Maciej Krzywiński ? wprawdzie młodszy od Faith No More, ale za to może się szczycić, że przyszedł na świat w roku płytowego debiutu Slayer.

No więc właśnie. O ile młodszy jest Maciek od Faith No More?

Odpowiedzi prosimy przesyłać do 12.02. na adres promo@musickmagazine.pl

Nie zapomnijcie też udostępnić postu konkursowego na naszej stronie!