Musick Magazine

Metal Magazine

EmpatiC: jubileuszowy koncert z okazji X-lecia zespołu

Polecamy koncert jubileuszowy ostrołęckiego EmpatiC. W tym roku mija 10 lat od założenia zespołu. Impreza urodzinowa odbędzie się 13 lutego, oczywiście w rodzinnym mieście zespołu, w klubie Akademia Smaku.

Zapraszamy do odwiedzenia strony zespołu  www.empatic.com   oraz wydarzenia na FB : https://pl-pl.facebook.com/events/220723294927427/

Zespół powstał w grudniu 2005 roku w Ostrołęce. Jego założycielami są dwaj ostrołęccy muzycy: wokalista Maciek Rochaczewski oraz basista Włodzimierz Małaszek. Obecnie skład grupy uzupełniają: Przemysław Cikacz – gitara, Jakub Bednarski – gitara i Krzysztof  Bendarowicz – perkusja.
Zespół związany jest austriacką wytwórnią Terrasound Records. EmpatiC poza granicami Polski wystąpił dotychczas w Austrii, Słowacji, Szwajcarii i Irlandii.
Zespół ma w swoim dorobku dwa albumy studyjne – “Gods of Thousand Souls” (2010) oraz “Ruined Landscape” (2014 – 6 miejsce w rocznym podsumowaniu przygotowanym przez Polish Metal Society). Podczas koncertu będzie można usłyszeć numery z obu płyt, jak również dwa premierowe utwory.  Po koncercie przewidziane jest w klubie ?after party?. Początek imprezy o godz 19:00, wstęp tylko 10 zł.

Musick Magazine jest patronem medialnym koncertu.