Musick Magazine

Metal Magazine

Usurpress w Agonia Records

Szwedzki Usupress trafił pod skrzydła Agonia Records. Trzeci album kwartetu z Uppsali jest gotowy i zawiera potężną dawkę death metalu z naleciałościami doom/crust czy progresywnymi.“The Regal Tribe” ukaże się w 2016 roku, a za jego produkcje odpowiada Lawrence Mackrory (F.K.Ü., Darkane).

USURPRESS powstał w Szwecji w 2010 roku. W jego skład wchodzą Steffe Pettersson (wokal), P?hl Sundström (gitary), Calle Lönnberg (perkusja) oraz Daniel Ekeroth (bass), który jest autorem kilku książek o tematyce death metalowej. Celem formacji jest łączenie agresywności death metalu z punkową zaciekłością. Członkowie USURPRESS posiadają różnorodne zaplecze muzyczne oraz doświadczenie wyniesione z innych projektów (m.in. Tyrant, Third Storm,Dellamorte). Łączy ich pasja komponowania wszelkich form mrocznej i agresywnej muzyki.

“Agonia kojarzy nam się z integralnością, oryginalnością i jakością”, komentuje frontman, Stefan Pettersson. “Móc konkurować z innymi zespołami podpisanymi w tej wytwórni stanowi dla nas dużą motywację. Nagrywając nowy album zrezygnowaliśmy z dotychczasowego sposobu pisania utworów i aranżacji. The Regal Tribe został skomponowany krok po kroku, tak aby uniknąć monotonii i powtórzeń. Dzięki temu krążek ma więcej mocy. Nagraliśmy album, który zawsze chcieliśmy nagrać”.