Musick Magazine

Metal Magazine

VADER: nowa płyta w tym roku

Jak na swoim profilu FB poinformował Vader, wczesną jesienią w ręce fanów trafi nowy krążek pod roboczym tytułem ‘The Empire’.

Peter podsumował miniony rok poniższymi słowami:

Tydzień temu zakończyliśmy rok 2015. Jaki był to rok dla VADERa? Bardzo pracowity i doprawdy świetny! Zagraliśmy ponad 100 koncertów na trzech kontynentach. Po raz pierwszy zasialiśmy szaleństwo w Gruzji i Indonezji. VADER powrócił po latach do Rosji z bardzo udaną trasą ?Transsiberian Tour? w czerwcu. Zaliczyliśmy wiele festiwali i wspaniałych tras jak Blitz, Hatefest, trasa z Venom Inc. czy też długo oczekiwana trasa w Ameryce Południowej pod koniec roku. Wydaliśmy piękne reedycje pierwszych materiałów demo VADER, jak i ?Future of the Past? z bonusową drugą częścią zawierającą kowery polskich (i jednej czeskiej) hord Podziemia lat 80. Nasz oficjalny sklep online Vaderempire.pl prowadzony w kooperacji z Witching Hour Prod. jaki otworzyliśmy w grudniu 2014 również okazał się ogromnym sukcesem! VADER także podpisał kontrakt z Nuclear Blast, który przedłuża naszą kooperację z tą genialną wytwórnią na kolejne lata!
Teraz mamy rok 2016?. Jakie są plany? Damy Wam nowy album ?The Empire? już wczesną jesienią! Także już teraz możemy obiecać udział VADER w wielu letnich festiwalach, jak również Blitz w Rosji, Polsce i Europie, gdzie zagramy już nową płytę. Ale już wcześniej (w kwietniu) pojawimy się u boku Overkill w UK i Irlandii. Vaderempire.pl w międzyczasie przygotowuje piękną edycję debiutanckiego albumu VADER w specjalnej formie już na wiosnę, w czasie kiedy zespół będzie pracował w studio Hertz nad nowymi piosenkami. Dla tych wszystkich niecierpliwych planujemy EP?kę z nowymi dźwiękami już na wakacje. Jesteśmy gotowi na 2016 rok! Czy WY jesteście gotowi na VADER?

Posłuchaj albumu Future of the Past II: