Musick Magazine

Metal Magazine

SLAYER na festiwalu Jarocin 2016!

No i to jest news! Slayer zagra na festiwalu w Jarocinie!

Jak podaje organizator Festiwalu Jarocin, agencja Prestige MJM na przyszłorocznej edycji wystąpi zespół Slayer. Kolejną ogłoszoną dziś gwiazdą jest Five Finger Death Punch.

Przyszłoroczna odsłona festiwalu będzie dużym krokiem w stronę standardu zachodnich festiwali mocnego rockowego i metalowego brzmienia. Do Jarocina zaproszone zostaną gwiazdy znacznie większego formatu niż dotychczas. Kolejne ogłoszenia jeszcze dzisiaj! – podano w informacji prasowej.

Pierwszy tydzień lipca 2016 roku to data, którą powinni zanotować wszyscy fani ciężkich brzmień i muzycznych imprez z górnej półki. W dniach od 7 do 9 lipca na jarocińskiej Dużej Scenie wystąpią między innymi: amerykańska formacja Slayer, zaliczana przez znawców do “Wielkiej Czwórki” thrash metalu, a także heavymetalowcy z Five Finger Death Punch, których uważa się za jedną z największych gwiazd metalu młodego pokolenia.

Nadchodząca edycja będzie najlepszym dowodem na to, że ?dobry Jarocin? nie umarł, a wręcz przeciwnie ? że wszystko co najlepsze, dopiero przed nim ? mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która po raz drugi zorganizuje imprezę w Jarocinie.

– Od samego początku było dla nas jasne, że ten festiwal nie może opierać się tylko na legendzie. Oprócz kultywowania tradycji musi zmierzać w stronę największych tego rodzaju imprez w Europie. Po prostu musi stać się rozpoznawalnym europejskim festiwalem mocnego rockowego i metalowego brzmienia. I przyszłoroczna edycja bez wątpienia będzie znaczącym krokiem w tym właśnie kierunku ? dodaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

– Festiwal w Jarocinie ma bardzo bogatą historię. I to nadal zamierzamy podkreślać. To dla nas wielka wartość. Jednocześnie jednak chcemy sprostać wymogom współczesnego rynku festiwalowego ? podsumowuje Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, w ramach którego funkcjonuje Spichlerz Polskiego Rocka.

Kolejne ogłoszenia wykonawców jeszcze dzisiaj!