Musick Magazine

Metal Magazine

Sacrilegium na żywo po kilkunastu latach milczenia!

Jak się okazuje, pomorskie Sacrilegium na wiosnę tego roku uraczy nas nie tylko nowym albumem, ale i koncertem na żywo. Na scenicznych deskach Nantur i Suclagus staną 2.04. 2016, w gdańskim klubie Protokultura!


Sacrilegium + goście

2.04. 2016

Klub Protokultura, Gdańsk

Start: 19:30

Bilety dostępne od 10.01. 2016

Bieżące informacje na FB: https://www.facebook.com/events/873677676084589/

Za rekomendację niech wystarczą poniższe słowa:

Nihil (Furia):

Sacrilegium to jeden z tych zespołów, które towarzyszyły nam od samego początku w rytualnym wyciąganiu nowych dźwięków Furii spod liści czy kamieni. Byliśmy inspirowani co prawda głównie norweską muzyką, ale oni i inne polskie hordy jak Arkona, North, Lux Occulta, Profanum, Behemoth czy Decembers Fire to piekielnie ważne elementy naszej układanki. Cieszę się na powrót i na nową płytę. Co prawda dzisiejszy metalowiec jej nie zrozumie, ale mi osobiście – i myślę, że kilku jeszcze innym osobom – zupełnie to nie przeszkadza.

Nergal (Behemoth):

Sacrilegium to moi koledzy z wytwórni? sprzed 20 lat. A w sumie też sąsiedzi. W Wejherowie nie raz walczyliśmy z tanim winem w pobliskich lasach ,a potem spędzaliśmy całe noce na długich dyskusjach. Tak pamiętam początki lat 90. Sacrilegium był jednym z soundtracków tych lat. Cieszę się, że ten diament ktoś w końcu odkurzy?! Kibicuję!

Tomasz Krajewski (Pagan Records):

Do Sacrilegium miałem zawsze pewną słabość, a co za tym idzie mocno subiektywny stosunek, niekoniecznie z powodu bycia ich wydawcą. Pasował mi zakres emocji w którym porusza się ich muzyka. Może to zabrzmieć sloganowo, ale faktem jest że ?Wicher? to absolutna klasyka i jeden z najbardziej wpływowych albumów z black metalem u nas nagranych. Z niecierpliwością czekam na nową płytę, a z jeszcze większą na chwilę, gdy będę mógł zobaczyć zespół na żywo. To będzie wydarzenie przez naprawdę duże ?W?.