Musick Magazine

Metal Magazine

[stream] Vader – pierwszy utwór z Future of the Past p.II

Prezentujemy pierwszą odsłonę drugiej części ‘Future of the Past’. Tym razem, na płycie usłyszycie vaderowe przeróbki polskich legend lat 80. i 90. Na początek posłuchajcie jak Vader zagrał ‘Ostatni Sakrament’ z repertuaru Scarecrow!

W 1996 roku Vader oddał hołd inspiratorom swojej twórczości nagrywając tzw. ?tribute? album z coverami takich zespołów jak Kreator, Sodom, Cetic Frost, Terrorizer czy Slayer. Po blisko 20 latach od wydania krążka ‘Future of the Past’ przyszła kolej na kolejną cześć tego przedsięwzięcia. Tym razem Peter wziął na ?warsztat? stare undergroundowe polskie zespoły które w latach 80. oraz na początku lat 90. stanowiły siłę polskiego ciężkiego grania. Ideą płyty ‘Future of the Past II – Hell in the East’ była chęć przypomnienia szerszej publiczności zespołów, które już nie istnieją, jednak w tamtym czasie były motorem napędowym polskiego undergroundu. Takie zespoły jak Ghost, Imperator, Slashing Death czy zapomniane Scarecrow lub Exorcist dały solidne podwaliny pod ?polską szkołę ciężkiego grania? która obecnie uważana jest przez wielu specjalistów za najbardziej kreatywną na świecie. ‘Future of the Past II – Hell in the East’ to ?korzenie? i historia polskiego METALU!

https://soundcloud.com/musickmagazine/vader-ostatni-sakrament-scarecrow

Album został zarejestrowany w białostockim Hertz studio pod okiem braci Wiesławskich na przełomie października i listopada tego roku. Produkcją zajął się Peter oraz bracia Wiesławscy. Smaczku całości dodają zaproszeni przez Petera goście którzy wzięli udział w nagraniu:

Markiz De Sade:  Krzysztof Hofer

Slaughter: Piotr ‘Berial’ Kuzioła

Slashing Death:   Robert ‘Cipis’ Gasperowicz

Krabathor:  Bruno Kovarik

Dodatkowo wraz premierą drugiej części ukaże się reedycja Future of the Past w odświeżonej formie. Okładką oraz oprawą graficzną, tak jak i przypadku pierwszej części, zajął się niezrównany Krzysztof Iwin (www.iwin.art.pl) , który doskonale ujął klimat tej płyty oraz jednocześnie spiął w całość oba wydawnictwa.

Płyta została wydana jako digi pack z książeczką, 12? czarny winyl, z drukowaną kopertą wewnętrzną, oraz drukowanym insertem. Dodatkowo jako limitowana kaseta.

W takiej samej konfiguracji została wznowiona pierwsza część Future of the Past.

VADER – FUTURE OF THE PAST II ? HELL IN THE EAST :

1.EXORCIST -“Ostatni Diakon”
2.GHOST -“Noc Demona”
3.IMPERATOR -“Necronomicon”
4.KRABATHOR -“Totalni Destrukce”
5.MARKIZ DE SADE -“Sen Schizofrenika”
6.MERCILESS DEATH -“The Beginning of Darkness”
7.SCARECROW -“Ostatni Sakrament”
8.SLASHING DEATH -“No Return”
9.SLAUGHTER -“Czas Apokalipsy”
10.THANATOS -“Necromaniac”
11.THRASHER DEATH -“Czarny Anioł”

12.KAT – “Wyrocznia”*

Recorded & Mixed & Mastered at HERTZ STUDIO

October-November 2015

Engineered by Wiesławscy Bros.

Produced by Peter & Wiesławcy Bros.