Musick Magazine

Metal Magazine

Immortal: Demonaz i Horgh opowiadają o konflikcie w kapeli.

Po tym, gdy została sfinalizowana sprawa w Norweskim Urzędzie Patentowym (Patentstyret), Demonaz i Horgh mogą się w końcu wypowiedzieć na temat rozłamu w zespole i odejściu frontmana.

Pozostali członkowie zespołu twierdzą, że chodziło o osobiste problemy Abbatha.

Zespół musiał odwoływać próby właśnie z jego powodu. Nie pojawiał się na nich, mimo wcześniejszych zapewnień. Abbath miał poddać się odwykowi, a my zaproponowaliśmy, że zaczekamy na niego z dalszą działalnością zespołu. Niestety, zmienił decyzję.

Zamiast rozwiązywać swoje problemy, bez naszej wiedzy poczynił starania o zastrzeżenie znaku towarowego Immortal. Jest to smutne, że jego problemy zabrnęły tak daleko, aby posuwał się do takich działań…

Gdy odkryliśmy jego zamiary, nagle powołał do życia solowy projekt. Jego oskarżenia w stosunku do nas zmieniały się jak w kalejdoskopie. W pewnym momencie fani zaczęli kwestionować jego wersję i prosili nas o oświadczenie. Musieliśmy jednak poczekać z tym, aż zakończyła się droga sądowa.

Jego wniosek o przyznanie praw do nazwy i logo został odrzucony w listopadzie przez Patentstyret. Uzasadnieniem było m.in. to, że był on jedynie współtwórcą muzyki, natomiast w żaden sposób nie był zaangażowany w liryki czy tytuły albumów. Faktem jest, że muzyka powstawała zawsze za sprawą całego zespołu.

IMMORTAL zapowiada nagranie nowego albumu dla Nuclear Blast Records w przyszłym roku.

121943_Immortal_web_bakgrunn_OPPDATERT_2