Musick Magazine

Metal Magazine

Daniel Cavanagh na trzech koncertach w Polsce

Jeden z założycieli i spiritus movens brytyjskiej Anathemy powraca na koncerty w Polski! Artysta wystąpi 7 grudnia w Poznaniu (Blue Note), 8 grudnia w Krakowie (Rotunda) i 9 grudnia w Gdańsku (Protokultura).

Supportem będzie trójmiejski zespół Tranquilizer.

7.12. Klub Blue Note, Poznań
Przedsprzedaż: http://lhs-booking.8merch.com, sklep Rock Long Luck, Klub Blue Note
8.12. Klub Rotunda, Kraków
Przedsprzedaż: http://ticketpro.pl
9.12. Klub Protokultura, Gdańsk
Przedsprzedaż: http://biletomat.pl
Start: 20:00
Bilety: 50zł (przedsprzedaż)/60zł (w dniu koncertu)

Cavanagh, który wspólnie z bratem Vincentem powołał Anathemę do życia w 1990 roku, jest autorem najbardziej imponujących kompozycji w dorobku tego zespołu. To właśnie spod jego ręki wyszły takie klasyki jak ?One Last Goodbye?, ?Release? czy ?A Natural Disaster?. Równolegle do działalności macierzystej formacji, Daniel prowadzi karierę solową. Na przestrzeni lat, jego artystyczna ścieżka krzyżowała się z drogami różnych osobowości sceny, w tym byłej wokalistki The Gathering, Anneke van Giersbergen.

Podczas tegorocznej trasy koncertowej, artysta promuje album ?Memory and Meaning?. Na wydanej dzięki wsparciu fanów płycie znalazły się utwory zespołów i wykonawców, którzy inspirowali Daniela na różnych etapach kariery. Piosenki m.in. Pink Floyd, Iron Maiden, U2 czy Kate Bush pojawiły się tu w subtelnych, choć pełnych emocji aranżacjach na głos, gitarę i elektroniczne loopy. Nie zabraknie ich również w grudniu, a setlistę dopełnią wybrane kompozycje z repertuaru Anathemy.

daniel_cavanagh_plakat_zbiorczy_net