Musick Magazine

Metal Magazine

Sturmovik: debiut w Selfmadegod Records

Białostocki zespół STURMOVIK podpisał papiery na wydanie debiutanckiej płyty pod szyldem Selfmadegod Records.

Zespół w składzie: Radosław Pierściński, Błażej Kasprzak, Mariusz Rzepnicki, Krzysztof Drabikowski oraz Paweł Bartulewicz nagrał 30-minutowy materiał zatytułowany ?Destination Nowhere?, na który składa się 9 utworów.

?Mattes Not? to pierwszy utwór z płyty dostępny do odsłuchu na oficjalnym profilu SoundCloud oraz kanale YouTube wytwórni Selfmadegod Records.

Premiera ?Destination Nowhere? wyznaczona została na 16 listopada; ruszyła już przedsprzedaż płyty w sklepie Selfmadegod Records.

Zespół Sturmovik powstał na gruzach silnie inspirowanej szwedzkim rock?n?rollem formacji Wild Bitch, której członkami byli perkusista Radosław Pierściński, basista Błażej Kasprzak oraz gitarzysta Mariusz Rzepnicki. Mimo rozpadu grupy, w muzykach kiełkowała chęć dalszego tworzenia utworów związanych z wcześniej obranym nurtem. Muzycy pod nowym szyldem hołdują skandynawskiej szkole d-beat, z wyrazistymi melodiami oraz HC punkową energią.

Do zespołu dołączył Krzysztof Drabikowski, przejmując funkcję drugiego gitarzysty i problemy związane z nagrywaniem niesfornej bandy w studiu własnoręcznie stworzonym  w przydomowym ogródku. Ostatecznie zespół uzupełnił najmłodszy wśród wszystkich, znany z formacji The Dead Goats wokalista Paweł Bartulewicz. Finalnie, w pięcioosobowym składzie powstał materiał na debiutancką płytę. Album pod tytułem ?Destination Nowhere? ukazuje się dzięki przychylności wytwórni Selfmadegod Records.

Muzyka zespołu to ognisty i chwytliwy d-beat/crust. Płyta z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom takich zespołów jak DISFEAR, WOLFBRIGADE, GENOCIDE SS, VICTIMS, HELLSHOCK, MARTYRDOD.