Musick Magazine

Metal Magazine

Caspian zagra w Warszawie 14 listopada

Post-rock PL ma przyjemność zaprosić na jedyny koncert grupy Caspian w Polsce. Zespół wystąpi 14 listopada na Noise Stage w warszawskim Klubie Progresja. Grupa będzie promować nowy album “Dust & Disquiet”, który ukazał się 25 września.

Przed Caspianem zaprezentuje się brytyjska wiolonczelistka, Jo Quail.

CASPIAN (Triple Crown Records, USA)
https://www.facebook.com/CaspianTheBand
http://www.caspianmusic.net/

Zespół założony jesienią 2003 w Stanach Zjednoczonych. O grupie zrobiło się głośno dwa lata po powstaniu, kiedy udało się jej związać z Dopamine Records dzięki temu wyszła debiutancka EP-ka “You Are The Conductor”.

Ich pierwsza płyta “The Four Trees” została uznana post-rockowym albumem 2007 roku przez The Silent Ballet. Wydana dwa lata później druga płyta “Tertia” oraz trasy z Red Sparowes i God Is An Astronaut pozwoliły grupie na stałe dołączyć do światowej czołówki gatunku.

Na kolejnej płycie “Waking Season” (post-rockowy album 2012 roku według Spin Magazine) – zespół skierował się w stronę lżejszych brzmień. Wydany we wrześniu 2015 roku album “Dust & Disquiet” jest bardziej różnorodny.

Grupa wciąż szuka nowych środków wyrazu. Przy nagraniach muzycy korzystali m.in. z waltorni, a także zaprosili do studia kwartet smyczkowy. Urozmaici to styl zespołu, w którym obecne są mocne gitarowe riffy, eteryczne melodie i elementy elektroniki.

Od 2005 roku zespół zagrał blisko 700 koncertów na 3 kontynentach, odwiedzając ponad 30 państw. Grupa wielokronie występowała w Polsce – ostatni raz w wypełnionej po brzegi Hydrozagadce w styczniu 2014 roku.

JO QUAIL (UK)
https://www.facebook.com/JoQuailCello

Jo Quail to brytyjska wiolonczelistka. Przez wiele lat nagrywała pod pseudonimem SonVer, ale w ostatnich latach wydała dwa albumy pod własnym imieniem i nazwiskiem: “From The Sea” (2010) i “Caldera” (2014). 23 marca 2014 roku wystąpiła po raz pierwszy w Polsce razem z Cappellą Gedanensis.

Jej twórczość, czy wykonywana solowo, czy z zespołem muzyków, silnie oddziałuje na emocji słuchaczy prowadząc ich z krainy medytacji do mrocznych zakątków wyobraźni.

Użycie rozmaitych efektów dźwiękowych, bogata orkiestracja i zwinną perkusją sprawiają, że podczas każdego występu Jo zabiera widzów w niezwykłą i majestatyczną muzyczną podróż. Tak samo będzie 14 listopada w Klubie Progresja!

14 listopada 2015 (sobota), Warszawa
Klub Progresja, Noise Stage (ul. Fort Wola 22)
Caspian, Jo Quail
Bilety: 44 PLN (przedsprzedaż) / 55 PLN ( w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne w serwisach:
bilety24.pl – http://bit.ly/caspianwwa (kolekcjonerskie)
eventim.pl – http://bit.ly/1gPuWjI
eBilet.pl – http://bit.ly/1Mf1Zuk
bileteriach sieci EMPIK w całym kraju,
na stronie Klubu Progresja – http://www.progresja.com/ (kolekcjonerskie)