Musick Magazine

Metal Magazine

Different State i 23 Threads na trasie w Polsce

Koncerty w ramach tej trasy to pierwsza od ponad 10 lat w Polsce okazja do zobaczenia Different State na scenie oraz pierwsza w ogóle okazja do obejrzenia występu na żywo 23 Threads.

Oba projekty wystąpią z kilkoma koncertami promując swoje ostatnie wydawnictwa: 23Threads‘Conspicuous Unobstructed Path’ (Zoharum 2015) a Different State‘The Fridgid Condition’ (Zoharum 2013).

27.10 ? Warszawa, klub Chmury
29.10 ? Toruń, Koniec Świata
31.10 ? Gdańsk, CSW Łaźnia
08.11 ? Wrocław, Industrial Festival

Szczegóły na temat poszczególnych koncertów znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/events/493653660806667/

23 THREADS
Początki projektu sięgają połowy lat 90. kiedy Marek X. Marchoff mieszkał jeszcze w Ciechanowie. Wówczas zarejestrował w pierwszym składzie materiał “Magija”, który został opublikowany na CDr przez Perun Records. Po tej publikacji 23 Threads zagrało jedynie dwa koncerty, aby później zawiesić działalność, a Marek zajął się swoim macierzystym projektem Different State, z którym działa aktywnie do dzisiaj. Po namowie Macieja Mehringa z Zoharum postanowił powołać 23 Threads ponownie do życia, aby grać krautrock-macabre folk.
Najpierw zaczął poszukiwać odpowiedniej wokalistki. Poznał Ingrid Swen w sklepie wspólnego przyjaciela. Ich drogi skrzyżowały się, gdy Ingrid również szukała muzyków, z którymi mogłaby współpracować. Wkrótce rozpoczęli próby, podczas których stwierdzili, że brakuje im basisty. Pomyśleli więc o Rafale Janusie, z którym Marek grał wcześniej, w innych projektach. W tym składzie muzycy zaczęli nagrywać materiał, który znalazł się na krążku ?Conspicuous Unobstructed Path? (opublikowany przez Zoharum w 2015 roku).
Ich muzyka to wypadkowa neofolku, krautrocka z wtrąceniami elementów muzyki industrialnej, którą artyści sami określają mianem Macabre Folku, ze względu na specyficzny klimat, który towarzyszy preparowanym przez nich dźwiękom.

DIFFERENT STATE
W końcu 1992 r do Industry AW i M.Marchoff, dołączyli Adam i Greg. W tym składzie zespól zagrał kilka koncertów i opublikował pierwsze demo ,,grain” [spm rec]. Oprócz konwencjonalnego instrumentarium wykorzystali łańcuchy kolejowe, amortyzatory, kowadło, młoty itd.
W 1995 M. Marchoff wyjechał do USA, a kapela skoncentrowała się nad nową produkcją studyjną, ,,Knar” . Po roszadach personalnych zespół nagrał ,,Cardinal Mosaic” oraz wypuścił kasetę ,,Investigation Committiee on Ambient Phenomena”. W składzie: Oval, Greg i M.Marchoff został nagrany materiał ,,Dew”. W roku 2000, zrealizowali płytę ,,Azure”. W Nowym Jorku powstało ?Elements’, a po nim ?Hidden Sounds of Magnetic Field’ oraz ?More than Music?.
Od 2007 roku Different State współpracuje z Zoharum. W wyniku tej współpracy ukazały się: split z Sigill: ?Spazmatic[k] Spell? reedycja ‘Knar’,’Yield’ oraz regularne albumy ‘Through the falling Eyelid’, czy ‘The Frigid Condtion’.
Kompozycje Different State to mieszanka wielu kierunków i stylów, które najtrafniej można określić mianem illbientu, muzyki pulsującego miasta.
Poza działalnością pod szyldem Different State Marek Marchoff tworzy wiele projektów pobocznych, kolaboruje z różnymi artystami, czego owocem są różne publikacje wydawane na regularnych płytach CD