Musick Magazine

Metal Magazine

Roadburn 2016 rozrasta się

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na festiwal Roadburn, jak i podano kolejne nazwy zespołów, które wystąpią w kwietniu w Tilburgu (Holandia).

Podczas festiwalu pierwszy koncert na Starym Kontynencie zagra Tau Cross. Potwierdzono również islandzką sensację Misthyrming oraz pierwsze dwie kapele na scenie, której kuratorem jest Lee Dorian: Pentagram Galley Beggar.

roadburn2016

Tau Cross to kolektyw weteranów sceny punk i metal. W składzie widnieją: frontman Rob Miller (Amebix), Michel ?Away? Langevin – perkusista Voivod, i członkowie kultowego crustowego bandu Misery. Będzie to jedyny europejski występ zespołu.

Kuratorem Roadburn 2016 został Lee Dorrian i już jego pierwsze typy są jak najbardziej odpowiednie: Pentagram – jeden z jego ulubionych zespołów oraz Galley Beggar – acid-folkowa grupa z Londynu.

Z kolei islandzki  Mis?yrming został rezydentem przyszłorocznej edycji, co jest wielkim wyróżnieniem jak na tak młody zespół. Islandczycy zagrają w sumie trzy koncerty – pierwszy z przedpremierowym materiałem, drugi w towarzystwie drone’owych muzyków z Na?ra, NYI? i Grafir oraz trzeci koncert, na którym wykonają swój rewelacyjny debiut w całości!