Musick Magazine

Metal Magazine

Faith No More: polska biografia autorstwa Macieja Krzywińskiego ukaże się zimą

Nadchodzącej zimy ukaże się polska biografia zespołu Faith No More pióra znanego z łamów Musick Magazine Macieja Krzywińskiego. Książka zatytułowana “Faith No More. Królowie życia (i inne nadużycia)” obejmuje historię nie tylko FNM, ale i pozostałych projektów, w które byli lub są zaangażowani członkowie grupy.

Wkrótce ujawniona zostanie okładka oraz fragmenty poszczególnych rozdziałów, tymczasem poniżej możecie przeczytać już fragment wstępu (oraz znaleźć dodatkowe informacje).

?Nie jestem jakimś tam fanem tego Pattona. Nawet to przymrużenie oka, które się tam pojawia, mnie nie porywa. Bo kiedy leci ten ich największy przebój z klawiszami i włosami na wietrze, to lekko wymiękam. Widzę tu bardziej wpływy Queen, Eraser i Bronski Beat. Postaci również hardcore?owe?.

W ten sposób przedstawił mi swego czasu własne zdanie o Faith No More Jędrzej Kodymowski, wokalista i gitarzysta zespołu Apteka. Bardzo mnie zaskoczyło, że to akurat Kodym sformułował o grupie taką opinię. W końcu mowa o facecie, który skreślił kiedyś na potrzeby utworu ?Chłopcy i dziewczyny? następujący wers: ?ta, co przyjechała w fiacie, lubi klocka mieć na klacie?. Ale w porządku, Jędrek mógł nie wiedzieć, że dorobek Faith No More obejmuje co najmniej jedną porównywalnie smrodliwą piosenkę, więc duchowe powinowactwo się nie zawiązało.
Takich jak Kodym, którzy znają jedynie teledysk do ?Epic? z włosami na wietrze, jest pewnie wielu. Jeżeli ktoś z tego grona sięgnie po ?Królów życia?, to chciałbym, aby przekonał się, jak wielokolorowy jest w rzeczywistości dorobek Faith No More i jak intrygujące były losy tego zespołu.”

Więcej na temat książki dowiecie się z FB wydawnictwa In Rock: https://www.facebook.com/pages/Wydawnictwo-In-Rock-Wydawnictwo-Vesper/113619388689499

krzywy