Musick Magazine

Metal Magazine

Satyricon: XX rocznica wydania ‘Nemesis Divina’

Norwescy giganci black metalu – Satyricon – zapowiadają huczne obchody 20. rocznicy wydania swojego trzeciego, przełomowego krążka ‘Nemesis Divina’.

Ten jeden z najbardziej znanych i wpływowych zespołów w gatunku zapowiada re-edycję płyty oraz serię koncertów, gdzie ‘Nemesis Divina’ zostanie wykonane w całości.

Płyta zostanie zremasterowana i wydana na miarę albumu, który wywarł ogromny i niezaprzeczalny wpływ na scenę black metalową, ale i na (wówczas) podziemną muzykę w ogóle.

‘To nie jest w naszym stylu i na pewno już nigdy się nie powtórzy – mówi Satyr, lider zespołu. ‘To nie jest zespół, który bawi się w powroty do przeszłości, jednak w 1996 roku zaczęliśmy grać koncerty, wtedy też ukazał się nasz przełomowy album, wreszcie jest to jedyny album z wczesnego okresu, z którego gramy wciąż kilka utworów. A więc jeśli kiedykolwiek miałbym grać koncerty rocznicowe, to właśnie z tą płytą i w przyszłym roku!

Żadnych szczegółów na temat rocznicowej trasy nie podano, ale już dziś można stwierdzić, że będzie ona gratką dla wielu fanów norweskiego black metalu na całym świecie.