Musick Magazine

Metal Magazine

Jedyny koncert Rosetty w Polsce już 9 sierpnia

Rosetta już 9 sierpnia przyjedzie do Warszawy na jedyny koncert w Polsce podczas krótkiej europejskiej trasy. Grupa w Klubie Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22) będzie promować swój piąty album “Quintessential Ephemera”. Przed nią wystąpi I Am Waiting For You Last Summer z Rosji.

Nowy etap

W 2013 roku, kiedy muzycy byli bliscy bankructwa i gotowi zakończyć działalność zespołu. Zdecydowali się jednak zrezygnować ze współpracy z wytwórniami i własnym sumptem wydać krążek “The Anaesthete”. Przywrócił on ich wiarę w możliwość samodzielnego funkcjonowania, a wsparcie fanów dodało entuzjazmu do dalszego tworzenia muzyki.

Rozpoczął się nowy etap, którego efektem jest album “Quintessential Ephemera”. – “The Anaesthete” jest naszym najlepiej sprzedającym się wydawnictwem. Tysiące nowych osób poznały naszą muzykę. Te okoliczności sprawiły, że poczuliśmy wolność do eksperymentowania, do zabierania naszej muzyki w nowe kierunki, do realizowania naszej muzycznej wizji bez zastanawiania się, jak zostanie odebrana ? mówili muzycy w wywiadzie dla Without Remorse Webzine.

Wsparcie z Junius i City Of Ships
Kontynuacją zmian jest obecność w składzie Erica Jernigana z City Of Ships, który wsparł zespół na poprzednim krążku w jednym z utworów, a podczas pracy nad “Quintessential Ephemera” miał już duży udział w komponowaniu materiału. Stał się nowym członkiem zespołu i będzie koncertował z grupą podczas zbliżającej się krótkiej europejskiej trasy.

Przed trasą doszło do jednej, chwilowej roszady. Basistę Dave’a Grossmana, który nie mógł przyjechać do Europy, podczas występów będzie zastępował Joel Munguia z zespołu Junius.

rosetta

Koncert Rosetty promujący album “Quintessential Ephemera” (11 lipca 2015):

ROSETTA (Filadelfia/USA)

Https://www.facebook.com/rosettaband

Rosetta powstała w Filadelfii w 2003 roku w niecodziennych okolicznościach. Czterech muzyków z ogólniaka spontanicznie zagrało koncert, który składał się praktycznie z zaimprowizowanych utworów.
Grupa szybko wypracowała unikalne brzmienie. W swoich kompozycjach łączy takie gatunki jak post-metal, sludge, post-hardcore, drone i ambient.

Rosetta ma na koncie pięć albumów – “The Galilean Satellites” (2005), “Wake/Lift” (2007), “A Determinism of Morality” (2010), “The Anaesthete” (2013) i wydany 22 czerwca 2015 roku “Quintessential Ephemera”.
Amerykański kwartet jest doskonale znany polskim fanom. W sierpniu wystąpi w Warszawie na jedynym koncercie w naszym kraju.

Album “Quintessential Ephemera” do odsłuchania:
https://theanaesthete.bandcamp.com/album/quintessential-ephemera

I AM WAITING FOR YOU LAST SUMMER (Ryazan/Rosja)
https://www.facebook.com/iwfyls

I Am Waiting For You Last Summer to rosysjki zespół tworzący muzykę na zbiegu elektroniki, post-rocka i ambientu. Kapela istnieje od 2011 roku i już zdążyła sobie zapracować na pozycję numer 1 na scenie instrumentalnej w Rosji.

Grupa ma na koncie albumy “Edge Party” z 2012 i “In Eternal Lines” z 2013. Szybko wypracowali swój charakterystyczny styl, ale nie rezygnują z eksperymentów z rytmem i nastrojem.

Po pełnych sukcesów koncertach w Rosji i Azji, obecny rok rozpoczęli od nagrywania nowego albumu (premiera jesienią 2015) i koncertów w Europie, którą odwiedzą kilka razy na przestrzeni nadchodzących miesięcy – wśród zaplanowanych występów nie zabraknie Warszawy!

I Am Waiting For You Last Summer – Event Horizon

09.08.2015 (niedziela)
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)
Rosetta, I Am Waiting For You Last Summer
Bilety:
44 PLN (przedsprzedaż)
49 PLN bilet kolekcjonerski (nowa pula!)
55 PLN (w dniu koncertu)
Bilety w przedsprzedaży dostępne TYLKO na stronie: https://www.bilety24.pl/koncert/rosetta-i-am-waiting-for-you-last-summer-09-08-2015-hydrozagadka-warszawa-89578

Facebook: https://www.facebook.com/events/342164229325511/
Last.fm: http://www.lastfm.pl/event/4047288