Musick Magazine

Metal Magazine

Chelsea Wolfe na dwóch koncertach w Polsce

Agencja Go Ahead oraz PW Events zapraszają w listopadzie na dwa koncerty Chelsea Wolfe. Artystka przyjedzie do Polski by promować najnowszy album “Abyss”. Czwarty longplay wokalistki z Kalifornii ukaże się 7 sierpnia nakładem Sargent House.

Już teraz wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mamy do czynienia z jednym z ciekawszych albumów 2015! Bilety już od 69zł dostępne m.in. na www.pwevents.pl

 

 

grafikacw

 

CHELSEA WOLFE

10.11 Proxima | Warszawa

bilety: 69zł (http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,276.html)

75zł (ticketpro, ebilet, eventim, biletomat, klub), 80zł (w dniu)

 

11.11 Blue Note | Poznań

bilety: 69zł (http://www.pwevents.pl/admin/module,bilety.html)

75zł (ticketpro, ebilet, eventim, biletomat, rock long luck, klub), 80zł (w dniu)

Pochodzi z Kalifornii, kontynuuje piękne tradycje amerykańskiego folku, chociaż sama twierdzi, że inspiruje się przede wszystkim rosyjskimi bardami i norweskim black metalem. Zresztą ? to słychać. Panna Wolfe potrafi bowiem pięknie zaśpiewać swoje hipnotyzujące, mroczne piosenki, ale i nieźle nastraszyć pogrzebową atmosferą i szarpnąć nerw przesterowaną gitarą. Wydany w 2011 roku album ?Apokalypsis? wydobył ją z najciemniejszych czeluści undergroundu, ?Unknown Rooms: A Collection of Acoustic Songs? potwierdził z jak oryginalną i znakomitą artystką mamy do czynienia, a ubiegłoroczny “Pain is Beauty” wyniósł Chelsea do pierwszej ligi śpiewających pań. Tytuł tej płyty mówi zresztą wszystko o muzyce Wolfe ? tyle piękna i bólu w jednej piosence potrafiła zmieścić chyba tylko PJ Harvey w swoich najlepszych czasach.

Czwarty longplay wokalistki z Kalifornii ukaże się 7 sierpnia nakładem Sargent House. Zestaw wypełni 11 kompozycji, które powstały w Dallas, w Teksasie. Nad brzmieniem czuwał John Congleton (St. Vincent, Swans).Chelsea Wolfe komentuje: “‘Abyss’ ma mieć atmosferę snu, z którego budzisz się na moment, by zaraz potem ponownie się weń osunąć, zapadając się w podświadomość”. Niewątpliwie będzie to najmroczniejsza pozycja z dokonań artystki! Chelsea Wolfe opublikowała już utwory z nadchodzącej płyty, “Abyss”:

“Carrion Flowers” https://www.youtube.com/watch?v=46u_Ggsub1A

“Iron Moon” https://www.youtube.com/watch?v=pvbJY2CjrUI

“After the Fall” https://www.youtube.com/watch?v=6mj7gv__Ubs

“Grey Days” https://www.youtube.com/watch?v=AdB5NabeqwM