Musick Magazine

Metal Magazine

Scott Weiland & The Wildabouts: 18 września w Proximie

Znajdujący się w czołówce świata muzyki, frontman ulubionej grupy grunge Stone Temple Pilots, wokalista i solista, muzyk słynnej supergrupy Velvet Revolver, Scott Weiland na koncercie w Polsce.

Wraz ze Stone Temple Pilots, stał się jednym z największych artystów połowy lat 90, porównywany do takich zespołów jak Nirvana i Pearl Jam, znalazł się a na szczycie list hard rocka. Pomimo ogromnego sukcesu zespołu, albumów i muzyki STP oficjalnie rozpadło się około 2001 z powodu kontrowersji Weilanda, problemów z narkotykami i licznymi odwykami.

Wildabouts_1

W tym samym czasie, byli członkowie Guns N ‘Roses – Slash, Duff McKagan i Matt Sorum szukając artystów do swojego nowego projektu od razu przyjęli na pokład Weilanda. Nowo powstały hard rockowy zespół Velvet Revolver okazał się bardzo popularny, zdobywając podwójną platyną w USA i Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance w 2005 roku. Weiland pozostał w zespole do 2008 roku.

Po rozstaniu z Velvet Revolver, Scott Weiland wrócił w 2008 do Stone Temple Pilots. Prace nad jego solowym albumem zbiegły się z letnią trasą STP, który zagrał 65 koncertów w samych Stanach Zjednoczonych. Weiland spędził następne kilka lat nad nową solową muzyką i jego nowym muzycznym projektem- zespołem z Wildabouts, z który w 2013 roku zagrał na trasie Purple at the Core. Projekt stał się teraz jego priorytetem.

Weiland pozostał dominującą siłą w muzyce rockowej i udowodni, że jego muzyka i śpiew, pisanie jest bardzo silny i potężny jak zawsze. Niepowtarzalny styl muzyczny Scotta Weilanda i The Wildabouts będziecie mogli usłyszeć na żywo już 18 września w warszawskiej Proximie.

Scott_2015_68x98+5mm_ver113Scott Weiland & The Wildabouts

18 września 2015

Klub Proxima, Warszawa

Bilety od 90 PLN na LiveNation.pl