Musick Magazine

Metal Magazine

Ectovoid: premiera ‘Dark Abstraction’ w piątek

Amerykańscy death metalowcy z Ectovoid wyznaczyli na 17 lipca premierę swojego najnowszego, długogrającego krążka “Dark Abstraction”. Płyta ukaże się nakładem Hellthrasher Productions. Zespół ujawnił już także drugie premierowe nagranie, zwiastujące nadchodzące wydawnictwo. Utworu “Mental Netherworlds” można posłuchać poniżej.

Na “Dark Abstraction” grupa ponownie eksploruje niezmierzone otchłanie “antycznego” death metalu z początku lat 90-tych, trzymając jednocześnie rękę na pulsie współczesnego oblicza metalowej ekstremy.

Jak zapowiadają muzycy, w porównaniu z debiutanckim albumem, nowe nagrania mają  znacznie mroczniejszy, cięższy oraz bardziej wielowymiarowy charakter. Perkusista, Chris McDonald, tak komentuje obrany przez zespół kierunek:

“Pracując nad nowym albumem chcieliśmy, aby był on dla nas krokiem naprzód na wszelkich możliwych płaszczyznach – począwszy od produkcji, poprzez kompozycje, aż po teksty. Do współpracy wciągnęliśmy dwóch bardzo cenionych przez nas muzyków – Joshua Freemona z Hellgoat, który zajął się realizacją dźwięku oraz miksem, a także Damiana Herringa z Horrendous, który podjął się masteringu. Ich pomoc oraz wsparcie techniczne było nieocenione. Jesteśmy dumni z końcowego efektu i uważamy, że ten album idealnie odzwierciedla wizję, przyświecającą naszemu zespołowi. Pozostaliśmy wierni naszemu stylowi, rozszerzając zarazem jego granice i siłę rażenia”.

Autorem okładki jest Bartek Kurzok. Poniżej tracklista:

01. Obscure Altars
02. Visions Of Reflective Decay
03. Mental Netherworlds
04. Precipice Of Absolute Chaos
05. Rituals Of Hallucination
06. The Expanse Between Slumber And Death
07. A Prisoner Of Paradox
08. Spawned From Unending Mystery

Na stronie wydawcy ruszyła już przedpremierowa sprzedaż:

http://hellthrasher.com/shop/