Musick Magazine

Metal Magazine

Nowy album Iron Maiden we wrześniu!

‘The Book of Souls’ to nowy album Iron Maiden, zapowiadany na 4 września. Zawiera 11 utworów i będzie to pierwsze w historii zespołu podwójne studyjne wydawnictwo.

Producentem został Kevin ‘Caveman’ Shirley, a nagrania zrealizowano w Paryżu. Autorem okładki jest Mark Wilkinson. Na najnowszym krążku można spodziewać się rozbudowanych, epickich kompozycji, w tym najdłuższej w historii zespołu, autorstwa Bruce’a Dickinsona (dotychczas najdłuższą kompozycją pozostawał ‘Rime of the Ancient Mariner’ z płyty Powerslave).

Steve Harris o nowej płycie:

?Mieliśmy zupełnie inne podejście przy nagrywaniu tego albumu. Wiele utworów powstało w samym studio, podczas prób. Po prostu komponowaliśmy i nagrywaliśmy je na bieżąco. Dzięki temu sądzę, że czuć w nich życie i świeżość. Jesteśmy bardzo dumni z tego krążka i nie możemy się doczekać jego premiery. No a potem ruszamy oczywiście w trasę.?

Bruce dodaje:

“Pomysły nagle zaczęły płynąć tak intensywnie i okazały się na tyle spójne, że nie było wątpliwości – jeśli wyjdzie nam podwójny album, to tak właśnie będzie!”

Będzie to 16. album Iron Maiden. Jego nagrania rozpoczęły się latem 2014, a sama premiera została przesunięta ze względu na nowotwór wykryty u wokalisty, Bruce’a Dickinsona. Trasa promocyjna planowana jest na początek przyszłego roku, aby Bruce mógł odzyskać pełnię zdrowia i sprostać wymagającym koncertom.

ironmaidenfront

Disc 1
1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
4. The Red And The Black (Harris) 13:33
5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27

Disc 2
7. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13
8. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
9. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
10. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
11. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01