Musick Magazine

Metal Magazine

Nowe nagrania Feto In Fetus i Fetor premierowo w barwach Rotten Music!

“Human Abattoir” – ekstremalnie śmierdzący split z udziałem polskich ekstremistów z Feto in Fetus i Fetor już dostępny. Premiera wydawnictwa sygnowaną przez brytyjską wytwórnię Rotten Music miała miejsce 22 maja. Oprócz nowych nagrań polskich formacji, na muzyczną zawartość płyty składają się ekskrementy egzotyków z Goremitory (Filipiny), Splattered Genocide (Brazylia) i Cranial Blowout (Hiszpania).

Mówiąc o polskich akcentach, warto zwrócić uwagę na – poza oczywiście znanymi szerszej publiczności freakami z Feto in Fetus – debiutantów z mysłowickiego Fetor, którzy jako nieliczni w naszym kraju trudnią się brutal slam death metalem.

Zespół powstał końcem 2014 r. z inicjatywy gitarzysty Kuby Ryta (Deviation), do którego dołączyli wkrótce wokalista Ojciec (Ojciec Dyktator, Deviation, Bottom) i pałker Jacek Gut (Banisher, Nuclear Vomit, Depopulate). Spontaniczny, nieplanowany wcześniej i niemal sensacyjny debiut sceniczny Fetora nastąpił w Krakowie, w czasie “Hail to the Underground Titans”, marcowej trasy weteranów z Parricide.

Specjalizująca się w brutalnych i krwistych odmianach ciężkiego grania, prowadzona przez naszego rodaka, Rotten Music zapowiada letnią ofensywę wydawniczą. Na pierwszy ogień poszła wydana w kooperacji z Defense Records i Mythrone Promotion reedycja “Crude”, debiutanckiego krążka wspomnianych wyjadaczy z Parricide. Płyta ukaże się końcem czerwca.
splitfrontcover